https://diabetesfrees.com/covid-dash/

Mano GargždaiŠią vasarą Lietuvoje jau nuskendo 40 žmonių

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Šį paskutinį liepos savaitgalį meteorologai žada šiltus orus. Daugelis šalies gyventojų skubės jį praleisti prie vandens telkinių ar jūros. Todėl ugniagesiai gelbėtojai prašo visų poilsiautojų pasirūpinti savo ir kitų saugumu. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, Lietuvoje šiemet per birželio ir liepos mėnesius jau nuskendo 40 žmonių, tarp jų 32 vyrai, 7 moterys ir 5 vaikai. Daugiausia nuskendusiųjų, kaip rodo ugniagesių statistika, šių metų vasarą buvo Kauno (9 gyventojai), Vilniaus (8), Panevėžio (5), Alytaus (4) ir Marijampolės (4) apskrityse.

 

Šiemet ugniagesiai ištraukė 69 skenduolius (pernai per tą patį laikotarpį – 92), iš jų 7 vaikus. Ugniagesių dėka šiais metais buvo išgelbėtos 24 skendusiųjų gyvybės.

„Labai norėtųsi, kad žmonės prie vandens elgtųsi taip, kad niekam netektų jų gelbėti. Daug nelaimių pavyktų išvengti, jei kiekvienas iš mūsų, laiką leisdamas prie upės ar ežero, nepamirštų saugumo, pilietiškumo ir geranoriškumo. Tai yra laiku perspėtų neblaivius, rizikuoti linkusius poilsiautojus, atkreiptų tėvų dėmesį į be priežiūros vandenyje ar pakrantėje paliktus vaikus, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas, laikinai atliekantis direktoriaus funkcijas, Mindaugas Kanapickas.   – Yra tekę matyti, kaip skaudžiai netektį išgyveno mama, kuri maudydamasi kartu su vaiku dėl stiprios srovės nespėjo sučiupti jo už rankos… Iš tiesų, tik atsargus ir atsakingas elgesys vandenyje gali padėti išvengti daug skaudžių netekčių.“

Ugniagesiai gelbėtojai pataria nesimaudyti nežinomose ir nuošaliose vietose. Reikėtų rinktis paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur yra budintys gelbėtojai.

Rizikinga yra šokinėti į vandenį nežinomoje vietoje, nes atsitrenkus į akmenis ar dugną ne tik susižalojama, bet ir nuskęstama. Pavojinga išdykauti ir valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes ji gali apvirsti.

Nepatartina maudytis tuoj pat po valgio ar išgėrus alkoholinių gėrimų. Be to, draudžiama maudytis vandens telkiniuose perkūnijos metu.

Jei matote skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir skambinkite skubiosios pagalbos numeriu 112. Po to įsitikinkite, ar šalia nėra gelbėjimo rato, valties ar parankinės priemonės, kuri neskęsta (kamuolio, čiužinio ir t.t.). Jeigu yra galimybė, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, lazda, tvirta medžio šaka arba numeskite jam virvę. Gelbėti skęstantįjį gali tik patyrę, turintys gelbėjimo įgūdžių plaukikai.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 220 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,