Mano GargždaiNacionalinė žemės tarnyba vykdys Lietuvos-Latvijos valstybės sienos priežiūrą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
NŽT nuotr. NŽT nuotr.

2019 m. liepos mėnesį Lietuvos ir Latvijos vidaus reikalų ministrai pasirašė abiejų šalių vyriausybių susitarimą dėl Lietuvos ir Latvijos valstybės sienos priežiūros bei sienos įgaliotinių veiklos. Lietuvoje už susitarimo įgyvendinimą atsakingos dvi institucijos – Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos ir Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Nacionalinė žemės tarnyba atliks geodezinius ir kartografinius darbus.

 

Susitarime reglamentuojama bendra Lietuvos ir Latvijos valstybės sienos priežiūra ir pasienio pareigūnų veikla; nustatytos valstybės sienos, jos ženklų ir pasienio juostos priežiūros bei valstybės sienos inventorizacijos tvarkos; nustatyta ir sienos įgaliotinių veikla, bendradarbiavimo bei pasienio incidentų nagrinėjimo ir sureguliavimo tvarkos.

Artimiausiu metu turėtų būti pradėtos susitarimo ratifikavimo procedūros, numatoma, kad kitų metų antroje pusėje bus galima pradėti įgyvendinti sutartį. Susitarimui įsigaliojus, per šešis mėnesius bus sudaryta Bendroji komisija, atsakinga už valstybės sienos priežiūrą vietovėje, valstybės sienos inventorizacijos organizavimą, klausimus, susijusius su valstybės sienos padėtimi, ženklinimu vietovėje ir jos priežiūra bei koordinavimu. Šios komisijos veikloje dalyvaus ir Nacionalinės žemės tarnybos specialistai.

Lietuvos valstybės sienos ilgis su Latvija sausuma sudaro – 588,1 km, jūra – 22,2 km.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 488 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,