Mano GargždaiJubiliejinėje Miško šventėje – linksmybės ir bendrystė (fotogalerija)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Miško šventė surengta jau 20-ą kartą. Sandros Vaičienės nuotr. Miško šventė surengta jau 20-ą kartą. Sandros Vaičienės nuotr.

Žolinės šventė Lapių ir aplinkinių kaimų gyventojams yra išskirtinė. Mat, tą dieną vyksta tradicinė bendruomenės Miško šventė.

 

Labai prasminga šventės pradžia – Žolinės šv. Mišios mokyklos parke. Šventiškas gyventojų būrelis su įvairiaspalvių žolynų puokštelėmis, mylimi dvasininkai – klebonas dekanas kanauninkas Jonas Paulauskas ir kunigas vicedekanas Viktoras Daujotis, kurie aukojo šventas mišias, ir visi nuoširdžiai dalyvavę ir pasimeldę jose, davė pradžią šventei, kuri, kaip vėliau parodė laikas, nuo pradžių iki pabaigos buvo puiki, pavykusi, sutraukusi nematytą būrį žmonių.

Laima Karbauskienė, Lapių bendruomenės centro (LBC) valdybos pirmininkė sakė, kad 20-ajai Miško šventei buvo ruoštasi iš anksto, lėšų surinkta iš kelių šaltinių: gautas finansavimas iš ŽŪM pagal veiklą „Tradicinių renginių organizavimas“, iš Klaipėdos rajono savivaldybės pagal „Bendruomenių rėmimo programą“, Vėžaičių kultūros centro (VKC) Lapių skyrius gavo paramą kaimo tradicinei šventei iš Klaipėdos rajono savivaldybės kultūros skyriaus, todėl atlikėjų gausa: „Žemaitukai“, „Kitava“, Jūratė Miliauskaitė, bardas Giedrius Arbačiauskas, jų muzikos stilių įvairovė įtiko visokio skonio klausytojams.

Daug darbo ir širdies į šventės ruošą ir sėkmingą vyksmą įdėjo LBC pirmininkė Laima Karbauskienė, VKC Lapių skyriaus renginių organizatorius Aurimas Rapalis, Lapių pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Lukauskienė ir kiti. Kaip sakė Laima Karbauskienė, pas mus yra labai daug gerų žmonių, skubiai prireikus medienos aikštės puošimui, labai noriai sutiko padėti Vygantas Juozapaitis, papuošti sceną – Daiva Ylienė, visokeriopos pagalbos organizatoriai sulaukę iš Vilijos Lukauskienės ir mokyklos darbuotojų, vedančioji Eugenija Selskienė taip pat dirbusi vos ne iš idėjos.

Šventės metu Vėžaičių seniūnijos seniūnas Alvydas Mockus ir gražiausių sodybų rinkimų komisijos narė Elena Kundrotienė apdovanojo gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkus – Ireną ir Vladą Šlepečius, Orintą ir Simą Armalius, keturbučio gyventojus Juditą Striaukienę, Gražiną Andriuškevičienę, Onutę ir Povilą Slušnius, Viktoriją ir Robertą Norvilus, padėkojo visiems, kas gražiai tvarkosi, puošiasi, neužsikala aukštų tvorų, kad tą sukurtą grožį galėtų dalintis su visais.

Susirinkę svečiai pasidžiaugė saviems miela Lapių atlikėjų programa, neseniai savo koncertinę veiklą pradėjusio VKC Lapių skyriaus moterų ansamblio atliekamomis dainomis, melodingais Danutės Kundrotienės, Donatos Sirtautienės ir Daivos Ūdrėnienės balsais, merginų šokių kolektyvo šokiais.

Graži šventė greitai baigėsi, nuaidėjus 20-mečio fejerverkams, bet ir dabar ne vienas pasvarsto, kas sutraukė tokį gausų būrį svečių ir klausytojų – gal pagrindinė priežastis yra ta, kurią įvardino labai jauna Lapių kaimo gyventoja: „Mama, te visos šventės būna trečiadieniais!“, gal „Žemaitukai“, gal draugai ir giminaičiai išsiilgę Lapių, o gal geranoriškumas ir draugiškumas, gera aura, kurią pajausi tik atvykęs į Lapius.

 

Sandros Vaičienės nuotraukos:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 117 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,