Mano GargždaiTiriant galimą apsinuodijimą maistu sustabdyta restorano Neringoje veikla

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay.com nuotr. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Klaipėdos VMVT) sprendimu laikinai sustabdyta restorano Nidoje veikla. Sprendimas priimtas dėl įtariamo ūmios žarnyno infekcijos protrūkio.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamentas informavo Klaipėdos VMVT apie 6 gyventojus, susirgusius ūmia žarnyno infekcija.

Paaiškėjus, kad susirgimus galėjo nulemti Nidoje veikiančiame restorane „Senasis uostas“ valgytas maistas, Klaipėdos VMVT inspektoriai nedelsdami pradėjo tyrimą.

„Informaciją apie galimą protrūkį gavome jau po darbo valandų ir į patikrinimą mūsų inspektoriai išvyko dar tos pačios dienos vakarą, o jį baigė jau po vidurnakčio. Nustatėme, kad restorane „Senasis uostas“ nesilaikoma higienos reikalavimų, galima tarša dėl netinkamai laikomų ir džiovinamų indų, neužtikrinamas reikalavimas, kad virtuvės darbuotojai būtų pasitikrinę sveikatą. Inspektorius įmonės savininkė informavo, kad sužinojusi apie galimą maisto protrūkį pati sustabdė restorano veiklą. Patikrinimo metu jame jau vyko valymo darbai“, – komentavo Klaipėdos VMVT viršininkas Antanas Bauža.

Esant įtarimų, kad susirgusieji galėjo užsikrėsti nuo restorane valgyto maisto, ir nustačius maisto saugai įtakos turinčių pažeidimų, paimti maisto produktų ir patiekalų, plovinių nuo gamybinio inventoriaus, darbuotojų rankų ir darbo drabužių mėginiai, kurie tiriami Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMRVRI) laboratorijoje. Tyrimų rezultatų dar laukiama.

Restorano „Senasis uostas“ veikla Klaipėdos VMVT sprendimu laikinai sustabdyta. Atsakingiems asmenims nurodyta atlikti gamybos patalpų ir įrengimų generalinį valymą ir dezinfekciją, visiems įmonėms darbuotojams organizuoti neplaninius higienos įgūdžių mokymus bei pašalinti kitus trūkumus. Atnaujinti savo veiklą įmonė galės tik pašalinusi visus nustatytus trūkumus ir inspektoriams atlikus pakartotinį patikrinimą.

Tyrimas tęsiamas.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 385 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,