Mano GargždaiPrasidėjus mokslo metams rajono mokykloms vis dar trūksta pedagogų

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotr.

Pirmadienį Klaipėdos rajono mokyklose nuskambėjęs skambutis į suolus pakvietė 4 978 moksleivius. Švietimo skyriaus duomenimis – tai 23 mokiniais daugiau nei pernai.

 

Kaip naujienų portalą mano-gargzdai.lt informavo Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė, pagal ikimokyklinio ugdymo programą ugdysis 1 743 vaikai (praėjusiais mokslo metais – 1 660) ir 521 pagal priešmokyklinio ugdymo programą (2018–2019 m. m. – 513).

„Tikslesnius duomenis turėsime, kai mokinius suves į Mokinių registrą. Kol kas nėra patikslinti duomenys ir dėl mokinių skaičiaus atskirose klasėse“, – aiškino N. Gotlibienė.

Anot specialistės, šį rudenį į mokyklas sugužėjo 520 pirmokėlių, numatoma, kad mokysis apie 192 abiturientai.

Pasak N. Gotlibienės, rajone vis dar aktualus pedagogų trūkumo klausimas. Mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų dar trūksta kai kuriose švietimo įstaigose: Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijai reikia anglų kalbos, biologijos mokytojų ir specialiojo pedagogo, Dituvos pagrindinei mokyklai – fizikos dalyko mokytojo, Slengių mokyklai-daugiafunkciam centrui – logopedo.

Į trūkstamų specialistų vietas yra paskelbti konkursai.

„Į kai kurias laisvas pozicijas švietimo įstaigų skelbtuose konkursuose dalyvavo daugiau nei vienas pretendentas, tai mokyklų vadovai dalinosi kontaktais su kitais mokyklų vadovais, kuriems trūko tų pačių dalykų mokytojų“, – sakė N. Gotlibienė.

Anot jos, vienas iš būdų, sprendžiant pedagogų trūkumo klausimą – dalinis kelionės išlaidų kompensavimas, naujai įsidarbinantiems ir turintiems važiuoti savo transportu į darbą mokytojams.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 326 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,