Mano GargždaiRegioninės plėtros politikos pokyčiai džiugina ne visus

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Regioninės plėtros taryboms norima suteikti daugiau galių, savarankiškiems sprendimams priimti. Siūloma, kad nuo 2021 metų Tarybos turėtų atskirą biudžetą. Nors tokiuose siūlymuose ir matoma nauda, tačiau tuo pačiu baiminamasi dėl įvairių grėsmių.

 

Pagal dabar galiojantį veiklos modelį, Regioninės plėtros tarybos finansavimą gauna vykdydamos jiems deleguojamas įvairių ministerijų funkcijas, o dėl lėšų su kiekvienu asignavimų valdytoju derasi atskirai. Tačiau jei nuo 2021-ųjų, kaip siūloma Tarybos, turėtų atskirą biudžetą, tai joms leistų būti savarankiškesnėms.

Regioninės plėtros tarybos, taip pat ir Klaipėdos regioninės plėtros tarybos nariai pritaria, kad reikia mažinti socialinius ir ekonominius skirtumus tarp regionų ir pačiuose regionuose, sudaryti sąlygas tolygiai ir tvariai ilgalaikei visų regionų plėtrai, tačiau numatomus pokyčius vertina atsargiai ir įžvelgia kur kas daugiau grėsmių.

Baiminamasi, kad tokie pokyčiai gali skatinti konkurenciją tarp į asociaciją susibūrusių savivaldybių. Be to, įstatymo pakeitimo projekte numatoma sąlyga, kad savivaldybės turėtų pačios finansiškai prisidėti prie tų funkcijų vykdymo, kurios nebus numatytos nacionaliniu lygmeniu. Įstatymo pakeitimus rengia Vidaus reikalų ministerija. Ji jau sulaukė pastebėjimų, kad įstatymo pakeitimo projektas buvo rengiamas skubotai, trūksta dialogo su vietos savivaldybėmis. Ministerija tikina, kad į pastabas ir pasiūlymus bus atsižvelgta.

Šią savaitę įvyko pirmasis naujos sudėties Klaipėdos regiono plėtros tarybos posėdis. Šią kadenciją tarp 13 naujų narių Klaipėdos rajonui atstovaus meras Bronius Markauskas, mero pavaduotoja Audronė Balnionienė ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Dumašius. Lietuvos savivaldybių prašymu Taryba pateikė regiono atstovų kandidatūras į Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongresą ir Europos Sąjungos Regionų komitetą. Į pastarąjį pasiūlyta Audronė Balnionienė, į Europos Tarybos vietos ir regionų valdžių kongresą – Bronius Markauskas. Galutinį sprendimą priims LSA.

Tarybos pirmininku antrai kadencijai išrinktas Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas, jo pavaduotoju – Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 267 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,