Mano GargždaiPasaulinė gyvūnų diena Gargžduose subūrė superherojus ir jų šeimininkus

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Sandros Vaičienės nuotr. Sandros Vaičienės nuotr.

Dešimtosios, jubiliejinės Pasaulinės gyvūnų dienos (PGD) paminėjimas šį šeštadienį Gargžduose įrodė: ši šventė per dešimtmetį tapo ne tik vienu smagiausių Lietuvoje renginių gyvūnams augintiniams ir jų šeimininkams, bet ir pavirto tikru atsakingos šeimininkystės idėjų centru.

 

Daugiausia lankytojų šiemet sutraukė PGD šventės erdvės, kuriose buvo dalijamasi žiniomis apie augintinių mitybą ir priežiūrą bei organizuojamos savanoriškos veiklos.

Savanorystės palapinėje lankytojus ypač įtraukė „Jenga“ žaidimas: iš medinių kaladėlių buvo statomas kuo aukštesnis bokštas, o šventės organizatorė bendrovė „Mars Lietuva“ už kiekvieną pastatytą aukštą įsipareigojo skirti 10 porcijų augintinių ėdalo prieglaudoms. Per šventę savanoriai, įsitraukę į bokšto statybas, globojamiems augintiniams surinko 2190 porcijų ėdalo.

Kaip ir kasmet, savanorystės veiklų metu buvo dažomos būdos, gaminami žaislai šunims ir katėms – visi šie gaminiai pasieks gyvūnų prieglaudas.

Šiemet PGD šventėje dominavo augintinio-superherojaus motyvas. Išradingumo nestokojantys šeimininkai pristatė savo augintinių supergalias, padedančias praskaidrinti kasdienybę. „Dreba sienos, „kai knarkiu“, „moku nugenėti apatines medžių šakas“, „galiu pavirsti zuikiu“, „moku greitai pabėgti iš kiemo“ – tokiais augintinių gebėjimais dalijosi jų šeimininkai. Augintinių supergalios buvo įamžintos linksmame nuotraukų konkurse.

„Šventė jau tapo savotišku gyvūnų augintinių ir jų šeimininkų „forumu“, kuris nesibaigia tuo momentu, kai baigiasi renginys. Atsakingos šeimininkystės idėjos sklinda toliau, tačiau visi turime dėti pastangų, kad tai palaikytume ir užtikrintume geresnį pasaulį gyvūnams augintiniams“, – pažymi šventės iniciatorės bendrovės „Mars Lietuva“ vadovė Aušra Žemaitienė.  

Augintinių mitybos erdvėje šventės dalyviai galėjo pasitikrinti savo šeimininkystės žinias bei įgūdžius, dėliodami dėliones ir atsakinėdami į klausimus. Didelio dėmesio sulaukė interaktyvus žaidimas „Žinių ratas“, kurio metu kiekvienas galėjo pasitikrinti, ką žino apie gyvūnų augintinių mitybą ir priežiūrą, o trūkstamų žinių rasti informaciniuose stenduose.

PGD šventėje taip pat vyko šunų pasirodymai, estafetės su augintiniais, o gydytoja veterinarė teikė kiekvienam augintinio šeimininkui svarbias konsultacijas apie gyvūnų priežiūrą, skiepus, gydymą.

Pasaulinė gyvūnų diena pradėta švęsti 1931 metais po Florencijoje vykusios gyvūnų globos konferencijos, kai jos dalyviai nusprendė, jog spalio 4-oji, Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo mirties diena, bus skirta gyvūnams pagerbti. Šią dieną siekiama atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų apsaugą, elgesį su jais bei padėkoti gyvūnams už didžiulę jų svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.

Nuotraukų galeriją rasite ČIA.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 432 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,