Mano GargždaiSavivaldybė nušvito purpurine spalva: ar žinote, kodėl?

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Trečiadienio vakarą purpurine spalva nušvitęs Savivaldybės pastatas primena: Lietuvoje kasmet apie pusantro tūkstančio naujagimių į pasaulį pasibeldžia anksčiau laiko. Klaipėdos rajonas prisijungė prie Pasaulinės neišnešiotų naujagimių savaitės minėjimo ir nuo vakar iki lapkričio 20 dienos šia spalva skleis žinią visuomenei apie neišnešiotą naujagimį, priešlaikinį gimdymą, jo priežastis, problemas ir pavojus.

 

Pasaulinė neišnešioto naujagimio diena kasmet lapkričio 17-ąją minima nuo 2009 metų. 2011 m. lapkričio 17 d. neišnešiotų naujagimių organizacija „March of dimes“ purpurine organizacijos spalva apšvietė „New York“ dangoraižį Empire State Building, o nuo 2013 m. šią dieną kasmet mini daugiau kaip 60 pasaulio šalių, tame tarpe ir Lietuva.

Minint 10-ąsias Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos metines, purpurine spalva siekta apšviesti visą Lietuvą. Prie iniciatyvos prisijungė Gargždai, Pasvalys, Kretinga, Vilniaus rajonas, Palanga ir Anykščiai.

„Jeigu žiūrėdami į apšviestą pastatą žmonės svarstys ir ieškos atsakymų, kodėl Savivaldybė šviečia purpuru, jie būtinai ras informaciją, ką ši akcija simbolizuoja. Ir galbūt susimąstys, kaip mums visiems, kaip bendruomenei, svarbu nepamiršti tų šeimų, į kurias vaikai atskuba per anksti, ir pagalvoti, kaip kiekvienas mūsų galime padėti ankstukais besirūpinančiai neišnešiotų naujagimių asociacijai „Neišnešiotukas“, – sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

 

Skleisti žinią – svarbu

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, pernelyg anksti gimusių kūdikių problema yra labai aktuali: pasaulyje kas 10 vaikelis gimsta neišnešiotas, Lietuvoje kasmet anksčiau laiko gimsta apie 1 500 naujagimių. Jie sudaro didžiausią naujagimių pacientų grupę. Nepaisant šio didelio ankstyvo gimstamumo skaičiaus ir galimos rizikos, visuomenė dar labai menkai žino apie priešlaikinio gimdymo prevencijas, problemas bei pavojus ir visuomet mano, kad ši problema yra toli nuo jų šeimų.

Tačiau ankstuko susilaukusios šeimos žino, kad mažyliai gimsta nemokantys kvėpuoti, palaikyti kūno temperatūros, dažnai telpantys į mamos ar tėčio delną ir tokie trapūs... bet kartu ir labai dideli kovotojai. Todėl svarbu suprasti, kad neišnešiotumas gali aplankyti bet kurią šeimą ir kad tokiu atveju reikalinga didelė pagalba.

Asociacija „Neišnešiotukas“ – 2012 m. neišnešiotų naujagimių tėvų įkurta pirmoji ir vienintelė organizacija, veikianti visoje šalyje ir atstovaujanti neišnešiotiems naujagimiams bei jų tėvams. Asociacija yra tarptautinės organizacijos Europos Naujagimių sveikatos priežiūros fondo (EFCNI) ir Global Alliance for Newborn Care (GLANCE) steigiamojo komiteto narys.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 215 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,