Mano GargždaiKretingalėje aidėjo lietuvių liaudies dainos ir šokiai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Mokyklos nuotr. Mokyklos nuotr.

Lapkričio 27 d. Kretingalės kultūros centras sulaukė gausybės vaikų klegesio. Čia skambėjo Kretingalės pagrindinės mokyklos organizuota lietuvių liaudies dainų ir šokių šventė „Šoka ir dainuoja Klaipėdos rajonas“.

 

Visus susirinkusius linksmino mažieji lietuvių liaudies dainų ir šokių atlikėjai iš Klaipėdos r. Dituvos, Gargždų „Kranto“, Plikių I. Labutytės, Vėžaičių pagrindinių mokyklų ir Kretingos S. Daukanto progimnazijos.

Nors už lango jautėsi artėjančios žiemos alsavimas, tačiau Kultūros centre nuotaika buvo kaip karščiausią vidurvasarį. Dalyvius ir žiūrovus linksmino nuotaikingi lietuvių liaudies šokiai, o lietuvių liaudies dainos skambėjo mūsų kraštui būdinga tarme – žemaitiškai.

Šie metai yra paskelbti Žemaitijos metais, tad surengtos šventės pagrindinis akcentas ir buvo skirtas lietuvių liaudies kultūros puoselėjimui. Prigimtinę žemaičių savastį, kalbą, papročius, tradicijas ir savitą krašto istoriją labai gražiai pavyko sujungti į darnią šokių ir dainų pynę.

Nuo mažų dienų skatindami mokinius puoselėti tautiškumą, dedame tvirtus pagrindus ateinančioms kartoms, kurios ant savo krašto tradicijų pamatų, tikėtina, ir toliau statys namus lietuvių liaudies kultūrai.

Norime padėkoti visiems dalyvavusiems mokiniams, juos ruošusiems mokytojams už puikią šventės atmosferą, gerą nuotaiką ir šiltą jausmą. Niekas taip nevienija lietuvių nuo seno kaip šokis, daina, bendrystė.

 

Mokyklos nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 250 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,