Mano GargždaiGargždų moksleivių pristatytus rašiklius iš šiaudų noriai pirko vilniečiai

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
P. Urbelytės nuotr. P. Urbelytės nuotr.

Šį savaitgalį Vilniuje vyko jaunųjų bendrovių mugė, kurioje savo verslo idėją pristatė ir Gargždų miesto moksleivių grupė – jie atvežė rašiklių iš perdirbto plastiko, popieriaus bei šiaudų. Vis daugiau šalyje kalbant apie jaunimo verslumą ir finansinį raštingumą, iniciatyvūs moksleiviai turi visas galimybes ne tik generuoti verslo idėjas, bet jas ir įgyvendinti bei uždirbti savo pirmąsias pajamas.

 

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija yra prisijungusi prie „Lietuvos Junior Achievement“ programos, kurios organizuojamos veiklos kasmet sujungia apie 20 000 mokinių iš daugiau nei 350 mokyklų visoje šalyje. Verslo pagrindų jaunimą moko mokytojai, o į veiklą, kaip mentoriai kasmet įsitraukia daugiau nei 150 verslo savanorių. Šiemet verslo lyderių komandoje ir didžiausios ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ vadovai.

 

Moksleivių finansinis ir ekonominis raštingumas

Visus metus moksleiviai, dalyvaujantys programoje, kuria savo verslą. Viskas prasideda nuo idėjos generavimo, tuomet persikelia į bendrovės steigimą, veiklos vystymą, produkto įvedimą į rinką ir realius pardavimus. „Kalėdinė eXpo 2019“ – tai renginys, kuriame jaunosios bendrovės pristatė ir pardavinėjo savo produkciją. Jų idėjas vertino ir patarimus dalino verslo atstovų komisija.

„Suprasdami globalinę problemą, mokiniai pasirinko produktą – ekologinius rašiklius. Norime nešti žinią, kad aplinkos tausojimas prasideda nuo savęs, todėl buvo sukurtas šūkis „Ekologija – tai aš“. Su šiuo užrašu mugėje buvo pardavinėjami rašikliai, pagaminti iš antrinių žaliavų – perdirbto plastiko, popieriaus ar šiaudų. Rašikliai reikalingi kiekvienam, o klimato kaita yra didžiulė problema, todėl džiaugiuosi, kad vaikai pasirinko būtent šią temą“, – apie įvykusį renginį ir verslo idėją pasakoja Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokytoja Nijolė Ruginienė.

„Lietuvos Junior Achievement“ tinklas skatina finansinį ir ekonominį moksleivių raštingumą, verslumą ir pasiruošimą darbo rinkai. Svarbiausia, kad mokiniai atrastų sąsajas tarp to, ko išmoksta mokykloje, ir galėtų žinias pritaikyti gyvenime.

 

Verslo lyderių dėmesys jaunajai kartai

Programa nėra tik verslo simuliacija – miesto moksleiviai įgauna realios verslo kūrimo patirties ir prie to prisideda ne tik mokytojai, bet ir mentoriai iš didžiausių šalies bendrovių.

Įmonės savanoriškai prisideda prie iniciatyvos ir žengia didelį žingsnį, siekdamos būti arčiau moksleivių ir norėdamos pasidalinti savo turima patirtimi.

„Neabejoju, kad mūsų, kaip verslo atstovų, dėmesys moksleiviams yra labai svarbus. Finansiškai raštingas ir verslus jaunimas yra mūsų ateities karta, kuria privalome rūpintis ir perduoti savo patirtį. Girdėdami jaunų žmonių idėjas, tikėdami jų potencialu ir gerbdami kūrybiškumą bei svajones, galime padėti augti ir tobulėti. Mano tikslas būti jaunimui stipriu partneriu, kuris pataria, motyvuoja ir suteikia pasitikėjimo“, – pasakoja „Lietuvos draudimo“ mentorė Gargžduose, skyriaus vadovė Erika Šaulienė.

Gruodžio mėnuo pasižymi ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir renginių, mugių gausa. Vis dėlto renginiai gali būti ne tik pramoginiai, bet ir susiję su ugdymu, motyvacija, naujomis idėjomis. Būtent toks renginys kasmet ir vyksta sostinėje, kuriame šiemet sėkmingai savo ekologiškus rašiklius realizavo Gargždų moksleiviai.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 279 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,