Mano GargždaiŠiais metais ugniagesiai gelbėtojai uždirbs daugiau

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr. Asociatyvi Sandros Vaičienės nuotr.

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai į darbą skuba kas ketvirtą parą. Per metus jiems tenka gesinti beveik 12 tūkst. gaisrų ir atlikti per 11 tūkst. gelbėjimo darbų. Vienas iš dažniausių viešojoje erdvėje pateikiamų klausimų, kiek gi jie uždirba?

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, praėjusiais metais vidutinis pirminės grandies pareigūnų darbo užmokestis buvo 799 eurai „į rankas“. Beje, nuo 2016 m. jis vidutiniškai išaugo 34,8 proc. O praėjusiųjų metų paskutinį ketvirtį, priėmus sprendimą visiems pareigūnams mokėti už viršvalandžius, ugniagesio gelbėtojo (žemiausios pareigybių grupės) pajamos už gruodžio mėnesį buvo daugiau kaip 1000 eurų „į rankas“.

„Ugniagesių gelbėtojų atlyginimų didinimas yra pastarųjų metų prioritetas. Šių metų sausio mėnesį pirminės grandies pareigūnai vidutiniškai   uždirbo daugiau kaip 800 eurus, o visų grandžių pareigūnų vidutinis darbo užmokestis buvo per 900 eurų, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. – Pradedančiojo dirbti šį darbą užmokestis dabar siekia apie 695 eurus „į rankas“, pritaikius NPD, o pernai jis buvo apie 580 eurų. Žinoma, nors atlyginimai kasmet ir augs, bet ne taip sparčiai, kaip norima. Todėl ir ateityje ieškosime galimybių, kaip didinti pareigūnų darbo užmokestį, gerinti jų aprūpinimą ir darbo sąlygas”.

Departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus duomenimis, vidutiniškai ugniagesys gelbėtojas sausio mėnesį uždirbo 755 eurus, vyresnysis ugniagesys gelbėtojas – 842 eurus, vyriausiasis ugniagesys gelbėtojas – 915 eurus, o skyrininkas – 922 eurus „į rankas“.

„Dirbti ugniagesiu gelbėtoju pradėjau pernai, baigęs trijų mėnesių kursus Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Dirbu kas ketvirtą parą. Pirmasis darbo užmokestis, kurį uždirbau lakpričio mėnesį, buvo beveik 600 eurų. O gruodžio mėnesį, priskaičiavus viršvalandžius, jis siekė apie 800 eurų. Iš tiesų, nenuvylė nei darbas, nei atlyginimas”, – pasidžiaugia dvidešimt šešerių metų Molėtų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Aurelijus Bimbiris.

Jam antrina ir neseniai šioje tarnyboje ugniagesiu gelbėtoju pradėjęs dirbti Ričardas Vižinis. Pasak jo, pernai lapkričio mėnesį jis uždirbo 571 eurą „į rankas“, o šiemet už sausio mėnesį, po Vidaus tarnybos statuto pakeitimo ir pirminės grandies pareigūnų pareiginės algos koeficiento pakėlimo 0,8 baziniu dydžiu, jo darbo užmokestis padidėjo daugiau kaip 100 eurų „į rankas“.

Tiesa, po valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje įvykusios reorganizacijos, kuri buvo remiama ir kai kurių ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų, dabar tarnybai tenka spręsti ir tokią problemą, kai neretai priešgaisrinių tarnybų viršininkai dėl palankaus ugniagesių gelbėtojų darbo grafiko ir išaugusio jų darbo užmokesčio, pareiškia norą dirbti pamainų vadais ar ugniagesiais gelbėtojais.

Pasak departamento Darbo užmokesčio apskaitos skyriaus vedėjos Liudmilos Jesipionok, pamainomis dirbantiems pareigūnams, kuriems taikoma suminė darbo laiko apskaita, pastovų darbo užmokestį sudaro ne tik pareiginė alga, priedas už stažą, priedas už laipsnį (kurie vertinami skaičiuojant pareigūnų pensiją), mokamas ir padidintas atlygis už darbą naktį, atsižvelgiant į budėjimų specifiką.

Priedas už stažą apskaičiuojamas kiekvienais metais pridedant po 1 proc. nuo pareiginės algos. O priedas už laipsnį – laipsnio koeficientą padauginus iš bazinio dydžio.

Pamainomis dirbantiems pareigūnams, kuriems taikoma suminė darbo laiko apskaita, taip pat mokamas padidintas darbo užmokestis už darbą švenčių dieną, kai darbo grafike nurodytas dirbti laikas sutampa su švenčių diena. Ta darbo diena jiems apmokama dvigubai. Be to, dirbdamas pavojingomis darbo sąlygomis pareigūnas taip pat gauna padidintą atlyginimą.

„Spręsdami klausimus, susijusius tiek su darbo užmokesčiu, tiek su darbo sąlygomis, nuolat tariamės su profesinių sąjungų atstovais. Tiesa, jų nuomonės ne visada sutampa. Todėl labai norėtųsi ne konfrontacijos, o darnaus ir vieningo visos tarnybos darbo, nes nuo jo priklauso visuomenės saugumas”, – teigia departamento direktorius S. Greičius.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 174 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,