Mano GargždaiJ. Lankučio biblioteka kviečia naudingas paskaitas stebėti internetu

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels nuotr. Asociatyvi Pexels nuotr.

Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) yra kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, rengiama skaitmeninių kompetencijų centruose, bibliotekose, bendruomenių centruose, mokyklose ir kitose vietose visoje Europoje. Kiekvienais metais ši akcija paskatina mažiausiai 100 tūkst. europiečių atrasti technologijas bei jų kuriamą naudą.

 

Daugiau informacijos apie visoje Europoje vykstančias veiklas ir renginius – www.alldigitalweek.eu.

2020 m. Skaitmeninę savaitę pasitinkame šūkiu – Išmani biblioteka: erdvė augti ir kurti!

 

SKAITMENINĖS SAVAITĖS TRANSLIACIJAS STEBĖKITE NAMUOSE:

Kovo 19 d. 10 val. transliacija „Virtualios realybės žurnalistika“, lektorė Augustė Nalivaikė (https://youtu.be/Zt6csmN2yLY)

Naujausios virtualios realybės technologijos jau yra naudojamos kurti „360 laipsnių reportažus“ ir „papildytosios realybės“ (angl. augmented media) istorijas, kurias medijų vartotojai gali patirti visai kitu būdu nei tradicines medijas. Paskaitos metu bus pasakojama apie tai, kaip virtualios realybės technologijos keičia žurnalistiką ir istorijų pasakojimo būdus, aptarta tokios žurnalistikos teikiama nauda bei iškylantys iššūkiai.

Kovo 24 d. 10 val. „Lietuvės kuriamas dirbtinis intelektas“, lektorė Jurgita Kapočiūtė-Dzikienė (https://youtu.be/-BUEeGMYNaU)

Šiandien dirbtinis intelektas naudojamas visose srityse, kur tik jis gali pakeisti žmogų. Sukurti dirbtinį intelektą, gebantį suprasti žmogaus kalbą, turinčią daugybę atspalvių bei poteksčių, didžiulis iššūkis. Didžiausias dėmesys pasaulyje skiriamas anglų kalbai; tačiau mano, kaip lietuvės, dirbančios kalbos technologijų srityje, pareiga pasirūpinti, kad kompiuteris suprastų būtent lietuvių kalbą. Paskaitos metu sužinosite kaip kompiuterį prakalbinti lietuvių kalba, kas yra virtualieji asistentai ir ką gali dirbtinis intelektas.

Kovo 26 d. 11 val. Diskusija „Kritiškai (ne) mąstau“, diskusijos moderatorius Aurelijus Katkevičius.

Diskusijos dalyviai:

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas dr. Nerijus Čepulis ir advokatas, advokatų profesinės bendrijos WINT partneris Andrius Iškauskas.

Išsamesnė informacija: https://www.prisijungusi.lt/renginiai/skaitmenine-savaite-2020/

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 139 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,