Mano GargždaiSeime užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Kiril Čachovskij/delfi.lt nuotr. Kiril Čachovskij/delfi.lt nuotr.

Visame pasaulyje siaučiantis koronavirusas pasiekė ir Seimą. Delfi gavo Seimo darbuotojams skirto laiško kopiją, kuriame teigiama, kad virusu užsikrėtė Seimo kanceliarijos darbuotoja. Laiške taip pat klausiama, kas galėjo turėti kontaktų su šiuo asmeniu.

 

„Gerbiamieji, informuojame, kad COVID–19 diagnozė patvirtinta vienam Seimo kanceliarijos darbuotojui. Seimo kanceliarija šiuo metu jau yra nustačiusi darbuotojo, galėjusio kelti ligos platinimo pavojų, kontaktus Seimo rūmuose (jų yra tik keletas). Kiekvienas asmuo, kuris turėjo kontaktų su šiuo darbuotoju, taip pat tam tikromis dienomis su šiuo darbuotoju dirbo viename Seimo rūmų aukšte ir galimai naudojosi bendrosiomis patalpomis, bus informuotas asmeniškai“, – rašome laiške.

Seimas iš karto ėmėsi priemonių, žadama, kad Seimo posėdis vyks, tačiau į salę parlamentarai ateis tik balsuoti.

„Šiuo metu Seimo komitetų, komisijų posėdžiai ir Seimo kanceliarijos darbas, kiek įmanoma, organizuojami nuotoliniu būdu. Tokiu būdu darbas bus organizuojamas ir toliau. Ypatingo atsargumo bus imtasi ir organizuojant Seimo posėdžius. Artimiausias jų numatytas kovo 31 dieną. Seimo nariai į posėdžių salę turės ateiti tik balsuoti, o klausyti įstatymų pateikimus ar diskusijas (jei jose nenorės dalyvauti), galės stebėti iš savo kabinetų“, – rašoma Seimo pranešime.

Kiek vėliau informacija buvo dar patikslinta, nurodant, kuriuo metu minėtas Seimo darbuotojas dirbo parlamente.

„Vienam Seimo kanceliarijos darbuotojui nustačius COVID–19 diagnozę, 5 asmenys, Seimo rūmuose su juo turėję tiesioginį kontaktą, paprašyti izoliuotis ir stebėti savo būklę. Sergantis darbuotojas dirbo Seimo III r. 5 aukšte kovo 12, 13, 16 d. ir 17 d. iki pietų. Patalpos dezinfekuojamos ir imamasi visų apsaugos priemonių“, – praneša Seimas.

Dėl teisės aktų reikalavimų Seimo kanceliarija atskleisti vardų ir pavardžių negali. Kovo 31 dieną Seimas rinksis į nenumatytą plenarinį posėdį. Sušaukti šį posėdį nutarė pirmadienį posėdžiavusi Seimo valdyba.

Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės teigimu, nenumatytame posėdyje planuojama slaptu balsavimu paskirti 3 naujus Konstitucinio Teismo teisėjus, taip pat Aukščiausiojo Teismo pirmininkę.

Planuojama, kad iš Vyriausybės atkeliaus įstatymų pataisų paketas, susijęs su koronaviruso krizės suvaldymu. Tai Finansinių priemonių rinkų įstatymo pataisos, Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės, Užimtumo įstatymų, Darbo kodekso pakeitimo projektas, kiti dokumentai.

Daugelį teisės aktų pakeitimų Vyriausybė prašo svarstyti ypatingos skubos tvarka. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad bus imtasi visų būtinų priemonių, saugant sveikatą.

„Visų Seimo narių paprašiau, kad jie įvertintų savo sveikatos padėtį, įvertintų, ar mes nesame vieni kitiems pavojingi. Visų įeinant į posėdžių salę prašysime, kad jie būtų kuo nors pasipuošę“, – pirmadienį po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Beje, kaukėmis buvo pasipuošę ir Seimo valdybos nariai, ir žurnalistai. V. Pranckiečio duomenimis, šiuo metu saviizoliacijoje yra du Seimo nariai, tačiau jų pavardžių jis neatskleidė, nes tai susiję su sveikatos duomenimis. Nenumatyto posėdžio darbą planuojama organizuoti taip, kad visi balsavimai būtų vienu metu, o projektų pateikimus, diskusijas parlamentarai galėtų stebėti būdami savo darbo kabinetuose.

 

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 175 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,