Mano GargždaiKlaipėdos policija įspėja: per karantiną sukčiavimų elektroninėje erdvėje gali daugėti

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Per karantiną daugelis esame priversti būti namuose, todėl itin daug laiko praleidžiame elektroninėje erdvėje – dirbame nuotoliniu būdu, perkame įvairias prekes ir paslaugas, bendraujame socialiniuose tinkluose. Klaipėdos policijos pareigūnai primena, kad tokioje situacijoje būtina išlikti ypač budriems ir elgtis itin apdairiai ir saugiai – sukčiavimų elektroninėje erdvėje gali daugėti, o sukčių spendžiami spąstai gali atrodyti labai įtikinamai.

 

Į Klaipėdos miesto pareigūnus šią savaitę kreipėsi 1967 m. gimęs vyras, kuris pranešė, kad būdamas namuose mobiliuoju telefonu gavo SMS žinutę, kurios siuntėju nurodytas bankas, kuriame yra jo sąskaita. Nuspaudęs žinutėje atsiųstą nuorodą, vyras iškart gavo kitą „banko“ pranešimą, kad iš jo sąskaitos nuskaičiuoti 910 eurų.

Tyrimą pradėję policijos pareigūnai sako, kad tai – gana dažnai pasitaikantis sukčiavimo elektroninėje erdvėje būdas. Gavus tokių, ar panašių SMS pranešimų, elektroninių laiškų, patariama nepasiduoti emocijoms – neskubėti spausti atsiųstų nuorodų. Bus daug patikimiau ir saugiau, jei prie banko svetainės prisijungsite jums įprastu būdu, o ne per atsiųstas nuorodas, nes vienas neatsargus mygtuko paspaudimas gali pridaryti labai daug žalos.

Policijos pareigūnai pataria labai kritiškai vertinti ir gaunamus pasiūlymus, pavyzdžiui, pelningai investuoti, ar pernelyg palankiomis sąlygomis įsigyti „fantastiškų“ prekių – tai irgi gali būti sukčių spendžiami spąstai.

Labai daug informacijos sukčiai susirenka socialiniuose tinkluose, todėl policijos pareigūnai primygtinai rekomenduoja gerai pagalvoti prieš dalijantis bet kokia informacija apie save, artimuosius, draugus, darbovietę ir panašiai.

Būkite budrūs, atidūs ir Jūs bei Jūsų turtas bus saugūs.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 200 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,