Mano GargždaiKviečia keliauti į Biržus

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
M. Vasylienės nuotr. M. Vasylienės nuotr.

Gidė Monika Vasylienė birželio 6 d. kviečia į ekskursiją „Biržai – Radvilų šeimos perlas“.

 

„Kviečiu ne tik pirmą kartą vykstančius į Biržų kraštą, bet ir jau buvusius šiame nuostabiame Aukštaitijos kampelyje. Ši ekskursija – tai mano magistrinio darbo rezultatas“, – kvietime rašo gargždiškė.

Ekskursijos metu bus aplankyta ne tik pati Biržų tvirtovė, bet ir miestas, Astravo dvaras, Kirkilų kaimas su įgriuvomis ir apžvalgos bokštu.

Pažinties su Biržų kunigaikštystės lopšiu sužinosite, kodėl Radvilos iš visų LDK teritorijų pasirinko būtent ją? Tai kiek tų tvirtovių buvo Biržuose – viena, dvi ar net trys? Kada ir kodėl Biržai buvo svarbesni už Vilnių? Kas išvertė iš lovų apylinkių gyventojus vieną XVII a. naktį? Kokios ligos neaplenkė Biržų kunigaikštystės valdovų? O kodėl ir Radvilų epochoje vienu iš baisiausių ginklų buvo virusas?

Kokia išvyka į Aukštaitiją be jų dainų, tradicijų ir gardėsių?

XVI a. Biržai buvo strateginė vietovė, įsikūrusi prie svarbaus prekybos ir susisiekimo kelio iš Vilniaus į Rygą. Tuo pačiu tai buvo Šiaurinė LDK ir Radvilų įtakos zonos siena. Siekdamas apsaugoti giminės valdas XVI a. pab. Kristupas Radvila Perkūnas pastatydino itališko tipo bastioninę tvirtovę ir užtvenkė dvi per Biržus tekančias Agluonos ir Apasčios upes, iš kurių suformavo dirbtinį vandens telkinį – Širvėnos ežerą, kurio paskirtis buvo saugoti tvirtovę ir miesto prieigas.

Ekskursijos kaina – 25 eurai. Papildomai mokama už bilietą į Biržų pilį, ekskursiją joje.

Jei bus galima edukacija su aukštaitiškomis tradicijomis, bus pranešta.

Dėl karantino metu nustatytų reikalavimų ekskursijoms yra privaloma užtikrinti saugų atstumą  ir nedidelį dalyvių skaičių. Privaloma išankstinė registracija el.paštu arba tel. 8 601 17 297.

Kad būtų galima išlaikyti privalomą saugų atstumą, bus parūpintos turistinės ausinės, kuriomis kokybiškai girdėsite gidės pasakojimą. Nuomos kaina asmeniui – 2 eurai.

Išvykstama iš Klaipėdos ir Gargždų birželio 6 d. 7 val.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 166 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,