Mano GargždaiAr ūkininkai ir kaimo verslininkai pasinaudos ES parama?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels.com nuotr. Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Paramos priemonių gausa, papildomai skirtos lėšos smulkiems ūkiams, jauniesiems ūkininkams, asmenims, norintiems pradėti verslą kaime – galbūt paskutinės galimybės gauti ES paramą. Kaip jų neprarasti?

 

Šį visapusiškai sudėtingą pavasarį ūkininkams nelengva priimti verslo plėtros sprendimus. Nors jau paskelbta apie galimybes teikti paraiškas paramai gauti, daugelis dar svarsto, neapsisprendžia, o sprendimus reikėtų priimti kuo greičiau. Juk dauguma paraiškų pagal iki šiol populiarias priemones: „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“, „Parama smulkiesiems ūkiams“, „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“, „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ priimamos per birželį ir liepą. 

Svarbu paminėti, kad šiuo etapu, skirus papildomai lėšų, paraiškos pagal priemonę „Parama smulkiesiems ūkiams“ bus renkamos net du kartus. Pirmas etapas – nuo birželio 1 d. iki birželio 30 d., antras – rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais. Tam skirta 12,5 mln. Eur.

Suskubti teikti paraiškas turi svarstantys apie verslo pradžią kaimo vietovėse, nes gegužės 18 d. paskelbtas paraiškų rinkimas truks tik vieną mėnesį. Žemės ūkio ministerija šiai priemonei vietoje planuotų 7 mln. papildomai skyrė 25 mln. Eur, todėl paramos užtektų net 1330 pareiškėjų. Išlaidoms finansuoti galima prašyti didesnės paramos sumos – 18 800 Eur, kai sukuriama viena darbo vieta, arba 37 600 Eur, kai sukuriamos ne mažiau kaip dvi darbo vietos.

Paraiškos jaunųjų ūkininkų įsikūrimo paramai gauti pradedamos rinkti nuo birželio 1 d., todėl jas pateikę dar šiais metais gali spėti deklaruoti pasėlius. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta daugiau paramos lėšų, palyginti su 2019 m., tai yra net 16 866 963 Eur. Taigi paramą galėtų gauti apie 422 pareiškėjai.

Šalia populiariųjų dar renkamos paraiškos ir trumposioms grandinėms, miškininkystės technologijoms ir kt.

Priemonė

Paraiškų rinkimo laikotarpis

Paramos dydis

Paramos intensyvumas, proc.

Ką galima įsigyti / kas remiama?

Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu

05-07–06-04
06-12–07-10

120 000 Eur

60–100 %

Pardavėjo darbo užmokestis, veiklai vykdyti reikalingos transporto priemonės, perdirbimo, pakavimo įranga, pastatų statybą, rekonstravimas, kapitalinis remontas, internetinės parduotuvės sukūrimas, bendradarbiavimo ir kt. išlaidos.

Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse                (kai verslo planui įgyvendinti mokama išmoka)    

05-18–06-15

18 800 Eur

arba 37 600 Eur

100 %

Visos išlaidos, būtinos verslo planui įgyvendinti. Paramos galima prašyti ir naujai, ir naudotai įrangai įsigyti.

Parama investicijoms į žemės ūkio valdas

04-01–06-30

50 000 Eur

40–70 %

Žemės ūkio technika ir įranga, technologiniai įrengimai, pastatų statyba, rekonstravimas, kapitalinis remontas.

Parama smulkiesiems ūkiams

06-01–06-30
08-03–09-30

15 000 Eur

100 %

Visos išlaidos, būtinos verslo planui įgyvendinti. Paramos galima prašyti ir naujai, ir naudotai technikai, įrangai įsigyti.

Investicijos į miškininkystės technologijas

04-01–06-31

100 000 Eur

50–65 %

Miško kirtimo, apvaliosios medienos ir biokuro ruošos technika ir įranga. Nelikvidinės medienos sutvarkymas, dirvos paruošimas, sodmenų įsigijimas, sodmenų transportavimas, sodmenų sodinimas, sodmenų apsaugos priemonės. Miškotvarkos projekto ir Miško želdinimo ir žėlimo projekto parengimas ar tikslinimas.

Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui

06-01–07-31

40 000 Eur

100 %

Visos išlaidos, būtinos verslo planui įgyvendinti. Paramos galima prašyti ir naujai, ir naudotai technikai, įrangai įsigyti.

Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai

07-01–08-31

iki 200 000 Eur

50 %

Technika, technologiniai įrengimai, pastatų statyba, rekonstravimas, kapitalinis remontas.

Pastaba. Paraiškų rinkimo grafikas dažnai keičiamas, todėl būtina sekti informaciją.

 

Abejojantys gali konsultuotis

„Suprasdami paramos teikiamas galimybes, įsigilinę į KPP priemonių įgyvendinimo taisykles, LŽŪKT ekonomines paslaugas teikiantys konsultantai kviečia ūkininkus ir kaimo verslininkus ryžtingiau naudotis jiems teikiamu šansu, o prireikus tikrai daug patirties turinčių konsultantų patarimo, skambinti savo rajono ar savivaldybės konsultantams ir susitarti dėl susitikimo biure, konsultacijų, kurių metu bus įvertinta projekto atitiktis keliamiems reikalavimams, parengta paraiška ir verslo planas. Kalbant apie LŽŪKT ir jos darbuotojus, norisi akcentuoti, kad didelė įstaiga visada pranašesnė. Mūsų 46 biurai išsidėstę visoje Lietuvoje, dirbame su visos šalies ūkininkais ir kaimuose įsikūrusiomis verslo įmonėmis, žinome kiekvieno regiono specifiką, o tai suteikia įvairios neįkainojamos patirties“, – sakė Plėtros padalinio vadovas Rimtautas Petraitis.

Svarbu ir tai, kad LŽŪKT konsultantai ne tik parengia verslo projektus ir užpildo paraiškas. Jie administruoja projektus nuo paramos suteikimo momento iki galutinio atsiskaitymo jį įgyvendinus, padeda klientams atlikti pirkimus, teikti paaiškinimus, ataskaitas NMA ir kitoms susijusioms institucijoms.

Rajonų biurų konsultantų kontaktai nurodyti įstaigos interneto svetainėje www.lzukt.lt.

 

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 371 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,