https://diabetesfrees.com/important-facts-about-diabetes/

Mano GargždaiMinistrė R. Tamašunienė: Vyriausybei siūloma atšaukti Lietuvoje paskelbtą karantiną

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Vidaus reikalų ministerijos nuotr. Vidaus reikalų ministerijos nuotr.

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje įvyko Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdis, kuriam pirmininkavo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

 

Bendru sutarimu nuspręsta pasiūlyti Vyriausybei atšaukti karantiną, tačiau siūloma palikti paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Taip pat VESK komisijos nariai rekomenduoja Vyriausybei palikti (neatšaukti) paskelbtą trečią (visiškos parengties) civilinės saugos sistemos parengties lygį.

„Tai reiškia, kad iš esmės išliks karantino metu pradėtos švelninti priemonės: maitinimo ir pasilinksminimo vietų darbo laikas nebus ribojamas, prekybos ir masinio susibūrimo vietose bus taikomas vienintelis kriterijus – atitikti operacijų vadovo nustatytus saugaus atstumo ir higienos reikalavimus“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Švietimo srityje saugos reikalavimai bus taikomi tik veikloms, kurios vyks vasarą: ikimokykliniam, priešmokykliniam ugdymui ir neformaliajam vaikų švietimui. Renginiuose pamažu kas dvi savaites bus didinamas juose galinčių dalyvauti asmenų skaičius.

Nuo 2020 m. birželio 17 d. iki 2020 m. liepos 16 d. siūloma pratęsti laikiną vidaus sienos kontrolę vykdant į Lietuvos Respubliką atvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos: tarptautiniuose oro uostuose ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Tai reiškia, kad bus tikrinami tik atvykstančių lėktuvais arba keltais asmenų pasai. Atvykstančių sausumos keliais asmenų pasai nebus tikrinami.

Be to, siūloma užsieniečius, kuriems galima atvykti, skirstyti į 2 kategorijas: turinčius nacionalines vizas ir atvykstančius iš saugių trečiųjų šalių, t. y. tų, kurios atitinka nustatytus sergamumo kriterijus. Tokių šalių sąrašus kiekvieną savaitę skelbia valstybės lygio ekstremalių operacijų vadovas.

Komisija pavedė sveikatos apsaugos ministrui, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovui A. Verygai ir toliau priimti sprendimus, reikalingus ekstremaliajai situacijai valdyti ir likviduoti.

VESK posėdyje pritarta ir 2019 m. Civilinės saugos sistemos būklės Lietuvoje apžvalgai.

Posėdyje taip pat buvo aptartos ir valstybės bei savivaldybių pasirengimo galimai Baltarusijos Respublikos branduolinės jėgainės avarijai priemonės.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 267 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,