Mano GargždaiVaikų vasara: į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis stovyklą ar programą?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pexels nuotr. Asociatyvi Pexels nuotr.

Šiemet vaikų vasaros stovykloms skiriama rekordinė lėšų suma: apie 4 mln. Eur valstybės ir savivaldybių lėšų. Iš jų 2,5 mln. Eur Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskirstė savivaldybėms papildomai, dėl pandemijos neįvykus Moksleivių dainų šventei.

 

Kaip ir kasmet, vaikams siūlomas poilsis stacionariose ir dieninėse stovyklose. Taip pat savo duris atveria ir nemokamas edukacines programas siūlo įvairios kultūros, švietimo, kitos viešosios įstaigos.

 

Stacionarios stovyklos

Valstybė ES lėšomis remia vaikų vasaros poilsį 18 stacionarių stovyklų prie jūros ir kitose šalies vietose. Kasmet stovyklos atrenkamos konkurso būdu, vertinant jų siūlomas edukacines programas – kad būtų užtikrintas ne tik vaikų saugumas, bet ir kokybiškas neformalusis švietimas.

Visiems mokiniams gali būti dengiama 30 proc. tokių stovyklų kainos. Socialiai remiamų šeimų vaikams ir vaikams, turintiems negalią, kompensuojama 95 proc. stovyklos kainos.

Didelę stovyklų įvairovę siūlo ir kiti neformalaus švietimo teikėjai: nevyriausybinės organizacijos, privačios įstaigos.

 

Dienos stovyklos

Tai viena populiariausių vaikų neformalaus švietimo formų vasarą. Jas siūlo tiek privatūs teikėjai, tiek savivaldybių įstaigos – jos gali būti ir nemokamos, nebent tėvams tektų mokėti už maitinimą.

Dienos stovyklos pasižymi didele tematine įvairove: nuo sporto iki mokslo eksperimentų. Tai gali būti ir kaip mokslo metais lankyto būrelio pratęsimas, ir kaip visai nauja veikla. Dienos stovyklas gali rengti ir mokyklos.

 

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Prisidėti prie vaikų edukacijos vasarą kasmet kviečiamos ir bibliotekos, muziejai, kultūros centrai bei kitos įstaigos, kurios turi galimybę vaikams suteikti erdvę aktyviai veiklai. Tai nėra dieninės ar stacionarios stovyklos, kurios siūlo savaitės ar ilgesnę programą.

Čia užsiėmimai rengiami tam tikromis valandomis, vaikas jose paprastai nepraleidžia visos dienos, neorganizuojamas maitinimas, nėra stovykloms įprastos dienotvarkės. Šios veiklos visada yra nemokamos.

Per birželį užsiregistravo 220 nemokamų edukacinių erdvių, jų žemėlapis skelbiamas čia.

 

Ką svarbu žinoti renkantis stovyklą?

Už stovyklų veiklos kokybę atsako jų organizatoriai, kuriems keliami saugumo, higienos, darbuotojų kvalifikacijos ir kiti reikalavimai

Prieš sudarant sutartį su stovykla tėvams patariame pasidomėti:

Kokia stovyklos edukacinė programa, gyvenimo sąlygos, aplinka

Ar stovyklos darbuotojai, kurie dirbs su vaikais, turi pedagogo kvalifikaciją arba yra išklausę pedagoginių ir psichologinių žinių kursą

Ar stacionari stovykla turi Visuomenės sveikatos centro leidimą ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą pažymėjimą

Ar maitinimas stacionarioje stovykloje bus organizuojamas ne rečiau kaip keturis kartus per dieną.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 533 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,