covid-19 kuala lumpur

Mano GargždaiRajone – darbų vajus: atidaromos naujos ugdymo įstaigos, tvarkoma infrastruktūra

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Vicemerė Audronė Balnionienė. Klaipėdos r. sav. nuotr. Vicemerė Audronė Balnionienė. Klaipėdos r. sav. nuotr.

Permainos įsibėgėjo visame Klaipėdos rajone. Sprendžiamos ir aktualiausios Sendvario bei Kretingalės seniūnijų problemos: artimiausiu metu duris turėtų atverti naujos ugdymo įstaigos, tvarkomi keliai, kita infrastruktūra.

 

Rudenį – naujos ugdymo įstaigos

Vieną iš opiausių problemų sparčiausiai augančioje Sendvario seniūnijoje – ugdymo įstaigų trūkumą – imtasi spręsti iš esmės: surasti privatūs investuotojai darželių statybai, steigiamos naujos grupės valstybiniame darželyje, gautos lėšos mokyklos statybai.

„Savivaldybei priėmus sprendimą iki 200 eurų didinti dotacijas privačius darželius rajone lankančių vaikų tėvams pavyko pritraukti privačius investuotojus, kurie sparčiai plečia tokių darželių tinklą. Būtent dotacijų padidinimas ir aktyvus privačių investuotojų kvietimas paklojo pamatą privačių darželių rajone atsiradimui. Neatsilieka ir pati Savivaldybė – ruošiamasi rekonstruoti pastatą, kuriame šiuo metu veikia Sendvario seniūnija, jame įkuriant dvi grupes, kurias galės lankyti dar 40 vaikų“, – teigia mero pavaduotoja Audronė Balnionienė.

Jau šį rudenį Sendvario seniūnijoje duris atvers 4 nauji privatūs darželiai, kuriuos lankyti galės apie 200 vaikų: du iš jų – Jakuose, po vieną Klemiškės II kaime ir Trušeliuose. Daugiau nei 40 darželinukų nuo rugsėjo 1-osios planuoja priimti ir naujas privatus darželis Katkuose, Kretingalės seniūnijoje.

„Iš tiesų, per vienus metus pavyko pasiekti tikrai nemažai – ne tik pritraukėme privačių investuotojų, bet ir įsigijome sklypą daugiafunkcio centro Sendvario seniūnijoje statybai. Jame turėtų įsikurti pagrindinė mokykla, 12 grupių darželis, universali sporto bei repeticijų salės. Dedame visas pastangas, kurdami reikalingą infrastruktūrą, kuria būtų galima naudotis ne po dešimtmečio, bet per artimiausius keletą metų“, – sako vicemerė Audronė Balnionienė.

 

Valstybės investicijos – derybų rezultatas

Savivaldybė gali džiaugtis ne tik privačiomis, bet ir valstybinėmis investicijomis. Pagaliau Jakuose iškils ilgai laukta mokykla, kuriai gautas 380 tūkst. eurų finansavimas iš Valstybės investicijų programos.

„Gautas valstybinis finansavimas – ilgo ir nuoseklaus darbo, derybų rezultatas. Ne kartą kartu su Savivaldybės meru lankėmės Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, kur turėjome įrodyti šio projekto svarbą. Esminiai susitikimai, per kuriuos pavyko užsitikrinti finansavimą taip gyventojų lauktai mokyklai, įvyko dar šių metų pradžioje. Iš tiesų dažnai džiaugdamiesi gautomis lėšomis, neįvertiname, kokio įdirbio reikėjo, siekiant gauti finansavimą įvairiems projektams: tai bendras Savivaldybės specialistų, ruošiančių reikalingus dokumentus, bei Savivaldybės vadovų, sėdančių prie derybų stalo, darbo rezultatas. Taip pat reikėtų įvertinti ir tai, kad šis gautas finansavimas dar ne viskas – naujai mokyklai pastatyti reikės ir virš 2 mln. eurų Savivaldybės biudžeto lėšų“, – teigia A. Balnionienė.

Mokykla Jakuose turėtų iškilti per artimiausius dvejus metus. Čia būtų suformuotos ikimokyklinio ir pradinio ugdymo klasės, galinčios priimti arti šimto vaikų, sporto salė, valgykla, sutvarkyta aplinka, įrengtos vaikų žaidimo, sporto aikštelės, automobilių stovėjimo vietos.

 

Tvarkoma infrastruktūra

Nestoja ir kiti darbai: tvarkomi keliai, įrengiami lietaus nuotekų surinkimo tinklai.

„Lietaus nuotekų surinkimo tinklai šiemet pakloti Jakuose Jubiliejaus, Pavasario bei Austėjos gatvėse. Rangos darbai lietaus nuotekų tinklams įrengti perkami Pašto g. Jakuose, dalyje Liepų ir Ievų gatvių Ginduliuose. Jau gautas statybos leidimas įrengti lietaus nuotekų nuvedimą Sodų g. Girkaliuose“, – vardija vicemerė A. Balnionienė.

Įrengus lietaus nuotekų tinklus, ruošiamasi asfaltuoti Pašto g. Jakuose. Bus asfaltuojamos ir Žiedo gatvė Sudmantuose, Mėtų gatvė Jakuose. Darbų pabaigos laukiama Lenkviečių g. Aukštkiemiuose, kur projektuojamos ir papildomos nuovažos. Vyksta Liepų g. Ginduliuose šaligatvio įrengimo pirkimo procedūros. Tęsiami Danės g. Trušeliuose projektavimo darbai.

Taip pat jau nupirkta ir 20 autobusų stotelių paviljonų, kurie bus įrengti, kai Lietuvos automobilių kelių direkcija parengs bendradarbiavimo sutartį dėl jų įrengimo valstybiniuose keliuose.

„Neskaičiuojant kitų vykdomų projektų, šiemet Sendvario seniūnijos inžinerinės infrastruktūros įrengimui ir remontui skirta 1,4 mln. eurų Savivaldybės biudžeto lėšų! Tiek lėšų seniūnijai dar niekada nebuvo skirta, tai – istorinė suma, skirta atsižvelgus į spartų seniūnijos augimą. Žinoma, nepaisant skiriamo finansavimo, visų darbų atlikti iš karto nėra įmanoma. Tačiau mes užtikrintai judame į priekį, siekdami, kad gyvenimo kokybė Klaipėdos rajone gerėtų“, – tikina A. Balnionienė.

Iš seniūnijai skirtų 1,4 mln. eurų šiemet jau išasfaltuota Aitvarų g. Ginduliuose, parengti apšvietimo tinklų įrengimo projektai Žiobrių g. Žemgrindžiuose ir Baukštininkų g. Klemiškės II kaime, parengtas elektros tinklų iškėlimo projektas ir iškeliami tinklai Putinų g. bei parengtas Naujosios g. apšvietimo tinklų įrengimo projektas Purmalių kaime. Taip pat jau rengiami apšvietimo projektai Liepų g. Ginduliuose, Jurgaičių g. Mazūriškėse bei Šilelių g. Klipščiuose.

Rengiami supaprastinto kapitalinio remonto projektai Agilos g. Trušeliuose, Baukštininkų g. Klemiškės II kaime, Kalnelio g. Ginduliuose, Aušros ir Sudmantų g. Sudmantuose. Šie projektai bus perduodami ekspertizei, o po to šiose gatvėse prasidės asfaltavimo darbai. 

Vykdomas ir kolumbariumo projektavimas Slengių kapinėse.

„Pastaruoju metu sparčiai keičiasi seniūnijų infrastruktūra. Vyksta ir daug nematomų darbų, tokių kaip projektavimas, derybos su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir ministerijomis. Iš tiesų šis laikotarpis itin darbingas, todėl norisi paprašyti gyventojų kantrybės. Pasibaigus darbams, galėsime džiaugtis sutvarkyta infrastruktūra, saugia aplinka. O svarbiausia, kad dėmesys augančioms seniūnijoms bus skiriamas ir toliau, tai – tik pokyčių pradžia“, – teigia vicemerė Audronė Balnionienė.

 

Užsakymo nr. SAV-07-25 

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 308 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,