Mano GargždaiAgluonėnų gyventojus gąsdina įžūlios vagystės iš namų

Įvertinkite šį įrašą
(8 balsai)

agluoneneai 1

 

Agluonėnų gyventojai neilgai džiaugėsi saugiausios Klaipėdos rajono seniūnijos titulu. Balandžio viduryje, paskelbus pirmų trijų metų mėnesių nusikaltimų suvestinę, paaiškėjo, kad saugiausia Klaipėdos rajone gyventi Agluonėnuose. Per 3 mėnesius seniūnijoje buvo užregistruotos vos 2 nusikalstamos veikos. Tačiau idilę šią savaitę nutraukė kelios vagystės iš eilės. Miestelyje naktimis apvogti trys gyvenamieji namai.

 

Siaučia profesionalai

Kaip interneto naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė Klaipėdos rajono Policijos komisariato viršininkas Edmundas Zbarauskas, keletas namų Agluonėnuose buvo apvogti per keletą dienų, vagystės kartojosi naktimis.

„Nenoriu sieti būtent su Agluonėnais, tyrimas ten vyksta, atskleisti duomenų negaliu, tačiau tokios vagystės periodiškai pasikartoja visame rajone ir visoje Lietuvoje. Paprastai tokiais atvejais paaiškėja, kad turime reikalų su profesionaliais vagimis. „Zaliotnyje“, kaip rusai sako, „atskrendantys“ vagys. Tokių vagysčių neseniai pasitaikė Vėžaičiuose, anksčiau -Veiviržėnuose, jos dažnesnės priemiesčiuose – ypač Sendvario seniūnijoje“, - neslėpė E.Zbarauskas.

Policijos viršininkas ragino gyventojus būti budriems, informuoti policijos pareigūnus dėl bet kokių įtarimų, užsirašyti ir nedelsiant pranešti įtartinų automobilių valstybinius numerius, atkreipti dėmesį, jei neaiškus bruzdėjimas vyksta prie kaimynų namų.

„Gyventojams atrodanti nereikšminga informacija, kaip rodo, praktika, gali labai padėti atskleisti nusikaltimus, todėl žmonių aktyvumas – labai svarbus“, sakė E.Zbarauskas.

Ragina saugotis

Agluonėnų gyventojai būti atsargiems vienas kitą ragina ir miesteliui skirtoje socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje.

Agluonėniškis Evaldas Benius rašo: „Norėčiau įspėti mielus Agluonėnų gyventojus - saugokite savo namus, turtą, kadangi mūsų kaimelyje dirba profesionalūs vagys“.

Kitas Agluonėnų gyventojas, Laimonas Jasas papasakojo, kad jo mama, leidusi suprasti, kad yra namuose, šeštadienio naktį vagis greičiausiai nubaidė.

„Darbuojasi naktį, pas mus irgi buvo atėję, žiūrinėjo per langus, ar yra namuos gyvybės, bet pamatė, kad yra – tepė slides... Žmonės iš to gyvena ir tikrai žino, kaip tai daryti. Apsisaugojimas tik vienas – būk namuose visada“, - patarimais dalijosi L.Jasas.

Vagysčių neištiria

Sausio–kovo mėnesiais Klaipėdos rajone užregistruotos 337 nusikalstamos veikos. Pernai per tą patį laikotarpį – 283. Iš jų – 321 nusikaltimas ir 16 baudžiamųjų nusižengimų. Ištirta 217 nusikalstamų veikų, pernai – 138, todėl šiemet pareigūnų darbo rezultatai geresni – veikų ištyrimas išaugo nuo 48,8 proc. iki 64,6 proc.

Tarp kitų nusikalstamų veikų rajone daugiausia užregistruota vagysčių – 102, pernai – 130. Iš jų ištirta 30. Įvykdyta 17 vagysčių įsibraunant į gyvenamąsias patalpas, 11 vagysčių iš transporto priemonių, 3 - transporto priemonių vagystės.

Klaipėdos rajono PK Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Raimondas Vaitkevičius teigė, kad policininkus neramina faktas, kad yra daug neištirtų vagysčių bei plėšimų iš nekilnojamojo turto objektų. Tarp jų – šiemet ir pernai naktimis įvykdytų vagysčių iš namų šeimininkams miegant. Dauguma tokių nusikaltimų įvykdoma, kai objektai būna nesaugomi.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 143 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,