Mano GargždaiVėl jaudino naktinis laivų paradas

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
R. Rapalienės nuotr. R. Rapalienės nuotr.

Šeštadienį visą dieną Kruizinių laivų terminale virė aktyvus gyvenimas - vyko jubiliejinio, jau penktojo, Klaipėdos laivų parado renginiai, skirti Europos jūros dienai. Taip klaipėdiečiai pažymi realią laivybos sezono pradžią. Galima sakyti, kad laivų paradas jau tampa mažąja Jūros švente. Vakarop dar galima įsėsti į autobusą, bet pats terminalas ir Danės upės krantinės jau būna tiesiog aplipusios žmonėmis.

 

Šiemet pirmą kartą kompetentinga komisija žadėjo apdovanoti puikiu prizu gražiausiai pasipuošusį laivą, tad jų įgulos stengėsi dar labiau. Tą dieną, kai Klaipėdos uosto akvatorija apsipila didesniais ir visai mažais laiveliais, kas kaip išgali pasipuošusiais švytinčiomis girliandomis, nebekyla abejonių, ar Lietuva - jūrų valstybė.

Dalyvauja ne tik valstybinių įmonių lavai, bet daug privačių. Sako, šiemet nemažai naujokų. Vienas jų - AB „Klaipėdos Smeltė“ tik šiemet įsigytas katamaranas „Smiltynė“. Tradiciškai į marias stebėti laivų parado žmones išplukdo ir šios bendrovės keltas „Nida“. Pramoginis laivas „Venus S“ šiemet buvo itin pasipuošęs – tarsi į balių būtų atėjęs su fraku, be to, šviesos spinduliais raižė dangų.

Kai pro keltą „Nida“ plaukė legendinė jachta „Lietuva“, „Nidos“ keleiviai plojo – ne tik todėl, kad pasipuošė dailiai, svarbiausia -  turtinga jos istorija ir tai, kad ji iki šiol garsina Lietuvos vardą, dalyvaudama įvairiose tarptautinėse regatose. Akvatorijoje vyrauja labai gera nuotaika - laivelių keleiviai sveikina vieni kitus mojuodami, skamba susižavėjimo šūksniai, deginami deglai...

Paprastai prieš paradą tradiciškai savo šokį šoka UAB „Towmar Baltic“ vilkikas. Tai savotiška bendrovės dovana klaipėdiečiams. Paskiriamas tas laivas iš 7 vilkikų, kuris tuo metu būna mažiau užsiėmęs. Pernai šoko TAK9, šiemet - TAK6.

O ką jau bekalbėti apie kulminaciją - fejerverką. Tradiciškai jį miestui dovanoja Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija. Beje, šiemet ji švenčia savo veiklos 15-os metų sukaktį. Kaip visada, jis žmones, stovinčius tiek Kruizinių laivų krantinėje, tiek plaukiančius laiveliuose, sujaudina. Paprastai fejerverkas būdavo leidžiamas iš vienos vietos, o šiemet – net iš trijų.

Taigi linksmai ir gražiai klaipėdiečiai savaitgalį paminėjo ir Europos Jūros dieną, kuri švenčiama gegužės 20-ąją, ir laivybos sezono pradžią.

 

Ritos Rapalienės nuotraukos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 263 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,