Mano GargždaiMiesto gimtadieniui – „Kritinė masė“ dviračiais

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)

 

Gargždų miesto 760-ojo jubiliejaus proga organizuojamas pirmasis tarptautinės akcijos „Kritinė masė“ žygis Gargžduose.

„Kritinė Masė“ – tai visame pasaulyje paskutinį mėnesio penktadienį vykstanti akcija, kurioje žmonės su dviračiais ir savaeigiu transportu važinėjasi miestų gatvėmis. „Kritinė masė“ neturi vadovų ir tikslų, tik susitikti kartą per mėnesį ir džiaugtis važiavimo dviračiais saugumu.

Nuo tada, kai pirmą kartą toks pasivažinėjimas įvyko San Franciske 1992 metais, „Kritinė masė“ padarė nenuginčijamą poveikį vietinių valdžių ir miesto planuotojų supratimui apie dviratininkų poreikius miestuose. „Kritinė masė“ vyko jau daugiau kaip 325 miestuose visame pasaulyje.  Prie šių miestų sąrašo netrukus prisijungs ir Gargždai.

Neturi lyderių

„Kritinė masė“ skiriasi nuo daugelio kitų visuomeninių judėjimų savo organizacine struktūra. „Kritinė masė“ pretenduoja būti „organizuotas atsitiktinumas“, be lyderių, be organizatorių, be jokios narystės.

Terminas „Kritinė masė“ buvo pasiskolintas iš amerikiečio, rikšų dviračių bei kitų žmogaus jėga varomų transporto priemonių dizainerio Džordžo Bliso pastebėjimo. Viešėdamas Kinijoje, jis atkreipė dėmesį, kad eismo dalyviai, motoriniai ir bemotoriai, turėjo sutartinį būdą, kaip susiderėti nereguliuojamoje sankryžoje. Eismas šiose sankryžose užsikimšdavo, kol paskutinieji pasiekdavo kritinę ribą ir tada masė būdavo priversta judėti per sankryžą. Šis terminas buvo paminėtas Tedo Vaito dokumentiniame filme „Return of the Scorcher“ (1992) ir vėliau pritaikytas „Kritinės masės“ judėjimui.

Lietuvoje idėja prigijo

Prieš aštuonerius metus gegužės mėnesio paskutinį penktadienį „Kritinė Masė“ pirmą kartą Lietuvoje susibūrė Vilniuje. Renginyje dalyvavo apie 235 žmonių. Dabar sostinėje kiekvieno mėnesio pasivažinėjimas prasideda Katedros aikštėje 18 valandą, jame dalyvauja tūkstančiai dviratininkų.

Gargžduose dviratininkams taip pat bus siūloma rinktis kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį 18 valandą, aikštėje prie banko ir kartu pasivažinėti iš anksto neaptartu maršrutu.

Kiekvienos „Kritinės masės“ žygio pabaigoje, maršrutą įveikę dviratininkai, turi tradiciją visi vienu metu iškelti savo dviratį į viršų.

Susiję įrašai (pagal žymę)

5 komentarai

 • Scem'ai tu idiotas jei tau nepatiko ir važiavai 5-6 kartus. Kam važiuoti jei nepatinka, idiote. O be to važiuoti gatvėmis kritinės masės metu yra legalu, nes visų pirmą savivaldybės išrašo leidimą vykdyti šį renginį ir važiuoti gatvėmis.

  Tu jau du kart įrodei, kad esi eilinis girtas idiotas. Kodėl girtas? Nes blaivūs žmonės tokių nesąmonių kaip tu nerašo.

  Pranešti Rokas To Scem Penktadienis, 2013 gegužės 31 16:25 Komentaro nuoroda
 • zmogus kur man atsakei, irodei kad esi zioplys apie kuriuos kalbejau :) rasiau kad dalyvavau keleta kartu. tiksliau 5-6. tiek vasara tiek ziema.

  visi vaziuoja ne issirikiave viena juosta, o desiniaja vaziuojamosios dalies juosta, ko kartais nepavyksta padaryti, kai kuriems pilieciams. lenda po ratais is noro pasirodyti.


  Esi blogai informuotas, nes paprastai pagal KET apskritai yra draudziama vaziuoti keliu, jeigu yra salia nutiestas dviraciu takas.


  daugiau nevaziuosiu, dekui. su draugais daug idomiau pasivazinejam, nei nuo bigo iki centro per valanda.

  Pranešti Scem Antradienis, 2013 gegužės 28 01:23 Komentaro nuoroda
 • To Scem:

  Kai 1 karta esi vaziaves tai nieko ir nematai, KM klaipėdoj tvarkinga, vienetai tokiu kur trukdo vairuotojams. Visi vaziuoja issirikiave 1 juosta. Ir tam ir yra skirta KM kad vaziuoti gatvemis ir atkreipti demesi, populiarinant dviracius, kiekviena diena gali vazinetis dviraciu taku jei nemoki tinkamai vaziuoti keliu... KM klaipedoj tvarkinga, dazniau atvaziuok, isvada.

  Pranešti To Scem Pirmadienis, 2013 gegužės 27 21:54 Komentaro nuoroda
 • arunas grazeliunas atlieka gerus minjetus

  Pranešti usai Pirmadienis, 2013 gegužės 27 19:18 Komentaro nuoroda
 • Esu dviatininkas ir dalyvavau klaipedos kritinej masej keleta kartu. nes ideja atrode idomi.

  teko matyt kaip dviratininkai izuliai maisosi vairuotojams, ir net kolonoj nesugeba tiesiai vazuioti. nors greitis kokie 5km/h.

  dviraciu takais nors vaziuotu, tai pesciuju demesi atrkeiptu, nes jie didziausia gresme kelia zioplinedami dviraciu takais

  klp daug ziopliu isvada, vaziuoju gyventi i lietuva

  Pranešti Scem Pirmadienis, 2013 gegužės 27 19:16 Komentaro nuoroda

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 563 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,