Mano GargždaiVėžaitiškiai atidarė konferencijų centrą

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Vėžaitiškiai per Onines atidarė modernų konferencijų centrą.

Šiandien popiet nedideliam svečių būriui Vėžaičių bendruomenė pristatė įrengtą Vėžaičių konferencijų centrą. Vyko oficialus šio bendruomenės jėgomis sutvarkyto ir įrengto centro atidarymas. Į šventę buvo pakviesti prisidėję prie idėjos virtimo rezultatu ir Vėžaičiuose veikiančių įstaigų vadovai.

Tikimasi, kad modernus konferencijų centras pritrauks įvairių oficialių renginių organizatorius, o uždirbamų lėšų pakaks ne tik išlaikyti 550 kv. m patalpas, bet ir vystyti bendruomenės veiklą.

 

Projektas už pusę milijono

Pusės milijono litų vertės darbų bendruomenė ėmėsi bendradarbiaudama su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Vėžaičių filialu. Buvo gautas Vyriausybės leidimas šias patalpas panaudos sutartimi dešimčiai metų perduoti bendruomenei, be to, mokslininkai čia jau suplanavę priimti jų darbais besidominčius kolegas.

Vėžaičių miestelio bendruomenė, pasinaudojusi Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemone „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“, per Vietos veiklos grupę „Pajūrio kraštas“ įvykdė projektą „Vėžaičių konferencijų centro įkūrimas“. Jam įgyvendinti skirta beveik 500 tūkst. litų. Tai bus moderniausios patalpos oficialiems renginiams rajone. Dar 50 tūkstančių litų vertės darbų bendruomenės žmonės atliko savanoriškai. Per projekto vykdymo metus buvo surengta net 17 talkų.

Vėžaičių bendruomenės pirmininkas Vidmantas Gedvilas susirinkusiems dėkojo, kad šie atvyko pasidžiaugti bendruomenės nuveiktu darbu. Jis trumpai apžvelgė, kas buvo nuveikta per projekto vykdymo laiką.

 

Bendruomenė susitelkė

2011 metų vasarį Birutė Kalvaitienė dalyvavo pirmuose Vietos veiklos grupės mokymuose, 2012 metų vasarį Vyriausybė skyrė mums šias patalpas panaudos teise, o 2012 metų birželį praėjome atranką ir pasirašėme projekto vykdymo sutartį. O juk viskas prasidėjo nuo svajonės turėti bent kabinetą bendruomenei, - prisiminė V.Gedvilas. – Dabar džiaugiuosi, kad šio projekto vykdymas suvienijo ir sustiprino mūsų bendruomenę, buvo talkų, kurios dalyvavo net daugiau nei trisdešimt žmonių, dirbome susiklausydami ir susitelkę,“- džiaugėsi jis.

V.Gedvilas pasakojo, kad moderniame konferencijų centre bus sukurtos dvi darbo vietos, o dabar yra  įrengta didžioji 130 vietų ir mažoji – 20 vietų konferencijų salės su visa reikalinga vaizdo ir garso įranga, vieta vertėjui, kavos ruošimo patalpos.

„Sukūrėme ne tik konferencijų centrą, bet ir bendruomenės namus, čia galės vykti susitikimai, susirinkimai, koncertai ir šventės, dalysimės patalpomis su kitomis Vėžaičiuose veikiančiomis įstaigomis ir stengsimės, kad lėšų uždirbtume tiek, kad ne tik patalpų išlaikymui, bet ir tolesnei stiprios bendruomenės veiklai užtektų“, - lūkesčiais dalijosi bendruomenės pirmininkas.

Atskiram administracijos kabinetui įrengti bendruomenė iš LR žemės ūkio ministerijos gavo 25 tūkst. litų papildomą finansavimą. Jis skirtas laimėjus projektą „Vėžaičių bendruomenės materialinės techninės bazės sukūrimas“.

 

Tiki projekto sėkme

Patalpas remontavo UAB „Gargždų rangos darbai“ – vėžaitiškių bendruomenei įmonė talkina laimėjusi viešųjų pirkimų konkursą renovacijos darbams atlikti. Jos atstovai V.Gedvilui įteikė simbolinį medinį raktą.

„Dėkoju vietos veiklos grupei „Pajūrio kraštas“, konsultacijų bendrovei „Dag“, „Neoforma“, „Gargždų rangos darbams“, „Elektrovatui“, „Geosintetika“, visiems bendruomenės nariams – jūsų dėka paprasti dalykai tapo ypatingais, - sakė V.Gedvilas. – Tikiu, kad šio centro atidarymas bus nauji laiptai į naujas aukštumas – klestėjimo ir augimo. Tikiu mūsų bendruomenės jėga, projekto sėkme“, - sakė bendruomenės pirmininkas.

Specialią padėką, ir Vėžaičių bažnyčią vaizduojantį paveikslą vėžaitiškiai įteikė kanauninkui Jonui Paulauskui.

Stebėję vokalinio ansamblio „Vaivorykštės melodija“ pasirodymą, šokių kolektyvo „Karusėlė“ šokius, vėliau bendruomenės nariai priėmė susirinkusiųjų sveikinimus.

 Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro vadovas Zenonas Dapkevičius bendruomenei įteikė kėdainietiškų lauktuvių – medaus ir agurkų, Vėžaičių seniūnas padovanojo gražiai įrėmintą Vėžaičių herbą, Vėžaičių filialo vadovė Danutė Karčiauskienė, VVG „Pajūrio kraštas“ atstovai, bendruomenių, savivaldos atstovai teikė vėžaitiškiams gėles ir linkėjimus. Bendruomenę taip pat sveikino Vėžaičių ambulatorijos, kultūros centro, mokyklos, seniūnijos kolektyvai ar atstovai.

Po oficialios renginio dalies svečiai buvo pakviesti iš arti apžiūrėti patalpas ir pasivaišinti pirmajame Vėžaičių konferencijų centro furšete.

 

Stasio Gulbino fotoreportažas:

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 186 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,