Mano GargždaiKritinė masė III - kukli, šįryt - įdomus dviračių žygis

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)

Trečioji Kritinė masė Gargžduose dalyvių skaičiumi buvo kukliausia iš visų iki šiol vykusių. 

Tačiau tradicija rinktis prie gyvenimu besidžiaugiančio bronzinio katino ir minti ore kartu buvo išlaikyta. Prisiekę dviratininkai turėjo progą susipažinti ir mynė ne tokį jau mažą atstumą - iki Kvietinių ir atgal. Visi Kritinės masės dalyviai šiandien 10 valandą ryte rinksis Rinkos aikštėje ir dalyvaus žygyje po istorines Gargždų ir apylinkių vietas.

„Minu ore“ ir Gargždų krašto muziejaus dviračių žygis „Gargždams 760 metų - pažink istoriją mindamas dviratį. Pasienio miestelio istorijos“ prasidės eštadienį, 10 valandą ryte. Dviratininkai kviečiami rinktis Rinkos aikštėje priešais bažnyčios šventorių.
Ekskursijos metu žygeiviai išgirs įdomią Gargždų miesto raidos istoriją nuo pirmosios žalvario amžiaus gyvenvietės įsikūrimo piliakalnio papėdėje, medinės katalikų bažnyčios, pasienio miestelio, baronų Rönne valdyto dvaro sodybos klestėjimo laikų ir galiausiai – permainingų karo metų nulemtų miesto raidos pokyčių.
Dviračių žygio-ekskursijos maršrutas drieksis Gargždų miesto gatvėmis ir aikštėmis, aplankant svarbiausias miesto istorines vietas, nusitęs iki piliakalnio, kur vyks samgus piknikas ir improvizuotas Protų mūšis. 

Iš Gargždų (Kalniškės) piliakalnio važiuosime į Vėžaičius. Įvažiavę į Vėžaičių miestelį, pro baltuosius vartus suksime į Liepų gatvę ir važiuosime link buvusios grafų Volmerių dvarvietės. Čia žygio dalyvių dėmesio lauks išlikusių Volmerių dvaro pastatų ansamblis: arklidės, jėgerio namas, spirito varykla, dveji dvaro vartai, namas, karvidė, svirnas, šv. Mergelės Marijos koplytėlė, medinė Šv. Kazimiero bažnyčia. Išgirdę įdomią Volmerių giminės istoriją, patirsime tris smagias staigmenas, apie kurias iki šiol neskelbėme, o po to suksime į Gargždus. Užbaigę istorinį maršrutą savivaldybės aikštėje, laikysimės dviračių žygių tradicijos nusifotografuoti su į viršų iškeltais savo dviračiais.
Projektą „Minu ore“ viešoji įstaiga „Mano Gargždai“ įgyvendina su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parama.

 

Gerdos Muldarytės fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 295 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,