Mano GargždaiRytoj – „Skambant gitarai“ startas Vėžaičiuose (programa)

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

Retą kurį antradienio vakarą galima praleisti taip turiningai. Rytoj į buvusio Volmerių dvaro erdvę prie Vėžaičių kultūros centro kviečia VII Gargždų dainuojamosios poezijos ir autorinė kūrybos festivalis „Skambant gitaroms“. Renginys nemokamas.

Liepos 30-ąją, antradienį 19 val., parke šalia Vėžaičių kultūros centro, atsivers atvira kultūros erdvė, kurioje savo kūrybą pristatys atlikėjai iš Klaipėdos regiono, o 20.30 val. prasidės režisieriaus, rašytojo, dainų autoriaus ir atlikėjo Vytauto V. Landsbergio autorinis vakaras. Populiarus autorius pristatys savo trumpametražius filmus „Dvi seserys“, „Karininko romansas“, „Iš karčiamėlės“. Gyvai skambės dainos, poezija, tradiciškai su publika bus mezgamas pokalbis – V.V. Landsbergiui galėsite užduoti rūpimus klausimus.

Po jaukaus koncerto, apie 22 val., startuos lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ pristatoma trumpametražių filmų naktis.

Trumpametražių filmų programą sudaro keturi pernai ir vienas šiemet sukurti tarptautinio pripažinimo sulaukę ir vis dar po pasaulį keliaujantys filmai – vaidybinis, animaciniai ir dokumentiniai trumpametražiai filmai.

Štai naujausias animacinis filmas „Kaltė“ (rež. Reda Tomingas) nominuotas ne tik kaip geriausias metų animacinis filmas Lietuvos kino ir TV apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2013”, bet atrinktas ir į 53-iojo svarbiausiu Europoje laikomo animacinių filmų festivalio „Annecy International Animated Film Festival“ konkursinę programą.

Oksanos Burajos dokumentinis trumpametražis dalyvavo 36 kartą vykusio trumpametražių filmų Kanais vadinamo tarptautinio trumpų filmų festivalio „International Short Film Festival Clermont-Ferrand“  konkursinėje programoje „Lab Competition“, o filmo premjera įvyko prestižiniame dokumentinių filmų festivalyje „56th International Leipzig Festival For Documentary And Animated Film“.

Lietuvoje sukurto italų režisieriaus Gianlucos Sodaro filmas „Ką Dievas sau galvoja“ dalyvavo geriausio filmo konkurse trumpametražių filmų programoje tarptautiniame Edinburgo festivalyje „66th Edinburgh International Film Festival“.

Nebylus animacinis trumpametražis „Saga“ (rež. Ieva Miškinytė) bei apie vieną garsiausių visų laikų švedų režisierių Rojų Andresoną pasakojantis dokumentinis filmas „Rojaus beieškant“ (rež. Tomas Smulkis) nominuoti kaip geriausias metų animacinis filmas bei geriausias metų dokumentinis filmas Lietuvos kino ir TV apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2013”.

 

Trumpametražių filmų programa

„Liza, namo!“

2012 m., 27 min.| dokumentinis | spalvotas | lietuviški dialogai | Lietuva, Estija

Režisierė, scenarijaus autorė Oksana Buraja. Prodiuseriai: Uljana Kim, Arko Okk

Vaiko siela nenori taikstytis su supančia aplinka. Filmo autoriams pavyko nufilmuoti dalį nuolatinių konfliktų, kylančių dėl Lizos pabėgimų iš namų. „Kodėl tu nuolat pabėgi? Ko tau trūksta?“ – tuos klausimus mažoji mergaitė girdi nepaliaujamai. Bet kaip paaiškinti tai, kas aišku tik jos sielai – neapsakomai trapiai vaikiško pasaulio būtyje? Pasaulio, supamo grubios ir brutalios realybės... Kiek dar vaikas pajėgs priešintis tai aplinkai ir išsaugoti savo svajonę?

„Ką Dievas sau galvoja“

2012 m., 14 min., vaidybinis | nespalvotas | itališki dialogai | angliški, lietuviški subtitrai| Lietuva, Italija

Režisierius, scenarijaus autorius Gianluca Sodaro. Vaidina: Franco Pistoni, Silvia Sodaro

Prodiuseriai: Gianluca Sodaro, Salvatore Sodaro, Giovanni Bedeschi, Kęstutis Drazdauskas

Kaimo koplytėlėje klūpėdamas meldžiasi senyvas kunigas. Atsigręžęs jis pamato esąs ne vienas - smalsiu žvilgsniu jį stebi vienuolikmetė Angelina. Kas ši mergaitė? Kodėl ji čia?

„Rojaus beieškant“

2012 m., 20 min. | dokumentinis | spalvotas | lietuviški dialogai | Lietuva, Švedija

Režisierius, scenarijaus autorius Tomas Smulkis. Prodiuserė Ieva Bužinskaitė

Kartais pabundi ir negali pamiršti to ką sapnavai - netikėtai tai tampa svajone, nuo kurios nebegali pabėgti. Filmas dokumentuoja režisieriaus Tomo Smulkio siekį susitikti ir dirbti su švedų režisieriumi Rojumi Andresonu. Rojaus beieškant,  Stokholmas tampa svarbia laukimo dalimi. Bet ar gali svajonės išsipildyti?

„Saga“

2012 m., 6 min. | animacinis | nespalvotas | be dialogų| Lietuva

Režisierė, scenarijaus autorė Ieva Miškinytė. Prodiuseris Valentas Aškinis

Animacinis filmas nukelia į paslaptingą dingusios sagos kelionę po žmonių ir daiktų pasaulį. Pasaulį, kuriame žmonės klajoja, svajoja, ieško ir, galiausiai, siekia patys būti atrasti.

„Kaltė“

2013 m., 6 min. | animacinis | nespalvotas | be dialogų| Lietuva

Režisierė, scenarijaus autorė Reda Bartkutė. Prodiuserė Rasa Jonikaitė

Vieniša lapė izoliuoja save nuo supančio pasaulio tam, kad galėtų mėgautis savo kalte. Bet laikui bėgant pasikėsinama ir į lapės asmeninę erdvę. Viskas pradeda byrėti. Ji turi rinktis – beprotybė arba susitaikymas.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 212 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,