Mano GargždaiGamtos stichija žavėjo ir nešė nuostolius, be elektros liko 5000 vartotojų

Įvertinkite šį įrašą
(8 balsai)

Vakarykštė gamtos stichija vienus žavėjo, kitus gąsdino. Visą naktį nesiliovę žaibai, stiprus vėjas ir liūtis ne vienam neleido užmigti.

Nedaug kas žino, kad kaip tik vakar, liepos 29-ąją buvo minima Šv. Morta, arba Griaustinio diena.

Liepos 29 d. germanai, anglosaksai, skandinavų tautos garbino griaustinį, audrų ir derliaus dievą Torą (pan. kaip lietuviai liepos 20 d. garbino Perkūną). Įvedus krikščionybę, ši diena sutapatinta su Šv.Mortos varduvėmis. 

 

Degė namas Gargžduose

Audringa naktis atnešė ir nuostolių. Kaip praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, po vidurnakčio, apie 2 valandą nakties Gargžduose, Topolių gatvėje 14, atvira liepsna degė gyvenamojo namo stogas. Gaisro metu išdegė stogo perdengimas, vandeniu sulieti pirmasis ir antrasis namo aukštai. Nuo ugnies pavyko apsaugoti šalia stovinčią medinę lauko virtuvę.

Šiandien namo savininkai skubiai ėmėsi darbų – namo stogas baigiamas užkloti laikina nuo lietaus apsaugančia plėvele.

Kaip naujienų portalą „Mano Gargždai“ informavo  Klaipėdos APGV Gargždų  PGT inspektorius, žaibai nuostolių pridarė ir elektros tiekimo linijoms. Esą žaibas trenkė į elektros transformatorinę Kvietinių kaime ir į elektros laidus Priekulėje. Praėjusią parą šalies ugniagesiai užgesino 42 gaisrus ir atliko 22 gelbėjimo darbus.

Vėjas pridarė nuostolių ir kai kuriems sodams – nuo šakų nudraskyti dar neprinokę obuoliai. Dėl liūties sudrumstas ir Minijos vanduo. Žvejai keletą dienų, kol vanduo nuskaidrės, meškerių į upę nemerks. Klaipėdos rajone žaibavimas nesiliovė ir ryte, žmonės skundėsi stringančiu mobiliuoju ryšiu.

 

Žmonės neturi elektros

Kaip naujienų portalui „Mano Gargždai“ sakė Mindaugas Lukoševičius, „LESTO“ Klaipėdos regiono Tinklo valdymo departamento direktorius, situacija dėl elektros tiekimo Klaipėdos rajone yra prasta, bet gerėja.

„Elektros gedimai pradėti fiksuoti naktį, vos tik prasidėjus škvalui. Ryte elektros Klaipėdos rajone neturėjo apie 10 tūkstančių vartotojų, dabar – apie 5 tūkstančius. Gedimai sparčiai taisomi, bet nuostoliai dideli, todėl manome, kad dar porą valandų užtruksime, kol atstatysime elektros tiekimą didžiajai daliai vartotojų. Šiuo metu situacija sudėtingiausia aplink Priekulę. Ten elektros neturi apie 3000 vartotojų, nemažai žmonių elektros neturi ir Gargžduose,- sakė M.Lukoševius. – Daugiausiai nuostolių padaryta elektros tiekimo linijoms ore. Žaibai keliose vietose tiesiog nukirto laidus, sudaužė izoliatorius, kai kur žaibai kirto ir į elektros transformatorines“, - tikino „LESTO“ atstovas.

 

Stasio Gulbino ir Juliaus Adomkaus fotografijos:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 331 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,