Mano GargždaiVėžaičiuose suskambo gitaros

Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)

Publika vakar į Vėžaičių kultūros centrą rinkosi noriai ir užtruko iki po vidurnakčio. Vakar pirmuoju koncertu startavo tradicinis festivalis „Skambant gitaroms“.

Dėl oro sąlygų, baiminantis lietaus, festivalio atidarymo koncertas iš parko buvo perkeltas į už daugiau nei 2 mln. litų renovuotą, praėjusį šeštadienį oficialiai atidarytą Vėžaičių kultūros centrą. Atvira kūrybos erdve pavadinta festivalio įžanga į sceną sukvietė Klaipėdos rajono talentus – dainuojančius, grojančius, kuriančius ir skaitančius savo poeziją.

Jų kūrybos publika klausėsi atidžiai, dėmesingai, nuoširdžiai.

Ir Vytautas V.Landsbergis, po savo autorinio vakaro, kol publika žiūrėjo tris jo trumpametražius filmus, tarstelėjo: „Lengva buvo. Labai jauki erdvė, smalsi publika“.

Į Vėžaičius susirinkę autorinės kūrybos gerbėjai iš ties buvo smalsūs. Kelios dešimtys žiūrovų užtruko ir iki po vidurnakčio. Lietuviškų trumpametražių filmų programa, pristatoma agentūros „Lithuanian Shorts“, kuriai vadovauja iš Gargždų kilusi Rimantė Dirgėlaitė, baigėsi po dvidešimt minučių po dvylikos, tačiau užtrukti buvo dėl ko – parodyti geriausi šiuo metu Lietuvoje ir pasaulyje apdovanojimus renkantys filmai.

Publikai buvo parodytas ir gargždiškių Tauro Čeledino bei Sauliaus Balčiūno filmas apie Gargždų universitetą, šiuo metu internete surinkęs jau 33 529 peržiūras. Festivalyje dalyvavusiems autoriams skambėjo audringi aplodismentai.

VII Gargždų dainuojamosios poezijos ir autorinės kūrybos festivalio "Skambant gitaroms" pirmajame renginyje dainavo, grojo: Gerda Muldarytė ir Ignas Pakamorė, Gabrielė Degutytė ir Tomas Cirtautas, Kamilė Griušytė, Martynas Vitkus ir Simas Buziliauskas, Alvydas Stalaučinskis.

Savo kūrybą publikai pristatė Audrius Laurutis, Orinta Kuncaitė, Kristina Kazlauskaitė – Kažukauskienė, Neringa Toliušienė, Vilija Lukauskienė. Miglė Birgėlaitė skaitė savo geriausios draugės Emilijos Riaukaitės kūrybą.

Teatrinę kompoziciją pristatė Teatro studijos ,,Kėdės“ jaunimas: Dominykas Ivanauskis, Nerijus Kusas, Evelina Šimkutė, Kamilė Urbytė, Rugilė Stroputė, Ieva Gailiūtė, Rineta Vaitkutė

Festivalio renginiai publikos vėl laukia jau rytoj. Įdomus poeto Eugenijaus Ališankos ir vibrafonininko Mariaus Šinkūno projektas „Muzikos ir poezijos skaitiniai“ rugpjūčio 1 dieną, ketvirtadienį , žiūrovų dėmesio lauks dviejose erdvėse. 19 valandą nemokamas renginys vyks lietuviška Šveicarija vadinamų Lapių parke prie mokyklos, o 21 val. persikels į aikštę prie kultūros centro Priekulėje. Šių kūrybingų menininkų duetas turėtų nustebinti ir praturtinti festivalio žiūrovus.

Gerdos Muldarytės fotografijos ir vaizdo įrašas:

Mariaus Šinkūno, rytoj koncertuosiančio Lapiuose ir Priekulėje, pasirodymas:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 194 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,