Mano GargždaiDalyvavo konkurse, reklamavo turizmą, parsivežė suvenyrą

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)

„Pajūris – pritaikytas visiems“ – taip vadinasi projektas, kurį Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras drauge su Pajūrio regioninio parko direkcija pristatė konkurse „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2013. Turizmas pritaikytas visiems“.

 

Nugalėjo telšiškiai

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos kvietė teikti paraiškas Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamam konkursui, trumpai vadinamam EDEN.

Jo metu buvo vertinama, ar turizmo traukos objektai, teikiamos paslaugos yra pritaikytos ir siūlomos visiems turistams, nepriklausomai nuo fizinių apribojimų, negalios ar amžiaus - asmenims su negalia, šeimoms su mažais vaikais, senyvo amžiaus žmonėms. Konkursui buvo pateikta 21 paraiška.

„Šiais metais tik 10 šalių – dvigubai mažiau nei įprastai – pateikė paraiškas dalyvauti EDEN projekto konkurse, nes Europos Komisijos suformuluota tema buvo nelengva. Džiugu, kad Lietuva yra tarp tų nedaugelio Europos šalių, kuriose vystant turizmo infrastruktūrą nepamirštama nei viena visuomenės grupė – nei senyvo amžiaus žmonės, nei šeimos su vaikais, nei žmonės su negalia ar specialiais poreikiais,“ – akcentavo Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

 Konkurso nugalėtoju tapo Telšių rajono savivaldybės projektas „Septynių kalvų miesto paslaptys“. Telšiai pelnė įdomiausios ir patraukliausios Lietuvos turistinės vietovės vardą, geriausiai pritaikytos asmenims, turintiems specialius poreikius.

 

Išsiskiria iš kitų parkų

Pasak Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro direktorės Daivos Buivydienės, į Klaipėdos rajono projektą buvo įtrauktas Pajūrio regioninio parko lankytojų centras, Olandų kepurė, II Pasaulinio karo gynybiniai įtvirtinimai, Plazės gamtinio rezervato paukščių stebėjimo bokštelis, bebrų stebėjimo namelis Šaipiuose, poilsiavietėje „Gamtos perlas“ įkurtas mini zoo sodas–muziejus, pramoginė–pažintinė ekskursija „Gintaro gaudymo paslaptys“, Nemirsetos gamtinė įvairovė, ekologinis–pažintinis takas „Litorina“, turistinis traktas „Kuršių kelias“.

„Pajūrio regioninis parkas iš visų kitų parkų Lietuvoje išsiskiria tuo, kad čia daug vertybių aptinkama tik pajūryje. Jame gamta mažai sužalota žmogaus veiklos, peri gervės ir jūriniai ereliai, klesti retoji pajūrio augmenija. Visa tai dar nesunaikinta urbanizacijos. Parke sukurta turizmui reikalinga informacinė sistema – įrengti informaciniai stendai, lentelės, nuorodos, atokvėpio aikštelės, regyklos, pėsčiųjų ir dviračių takai“, – sakė Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro turizmo informacijos vadybininkė Lina Lengvinaitė.

Nors šis konkursui pateiktas projektas nepateko tarp laimėtojų, Vilniuje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje dalyvavusios Turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė, Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus darbuotojos Raimonda Kučinskaitė ir Jūratė Dobrovolskienė į Gargždus parvežė dalyvio pažymėjimą ir suvenyrą.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 135 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,