Mano GargždaiKlaipėdos gimtadienio oro balionai kils iš Gargždų

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Šįvakar iš Minijos slėnio į orą galbūt pakils oro balionai.

Jei vėjas bent kiek nurims, netrukus iš Gargždų Minijos slėnio vienas po kito į orą ims kilti oro balionai – nepraleiskite progos pamatyti įspūdingo reginio.

Oreiviai skelbia, kad iš Gargždų Minijos slėnio aikštelės įvyksiančio skrydžio tikimybė - 50 : 50. Planuojama skrydžio pradžia – 18 val. 30 min.

„Stiprus gūsingas vėjas, kol kas nerimsta. Entuziastai ir šamanai kviečiami kartu - laikyti kumštį ir kalbėtis su dangumi“, - rašoma oreivių pranešime.

Jei dėl oro sąlygų balionai į dangų nepakils, klaipėdiečiai kviečiami pasidžiaugti miesto gimtadieniui ir renginio atidarymui skirtu „Ugnies paradu“ miesto gatvėse, kuris šiandien 22 val. pajudės nuo Lietuvininkų aikštės, H.Manto, Tiltų, Sausio 15-osiosgatvėmis į Kruizinių laivų terminalą - kur, tikimasi, nurimęs vėjas, publikai  leis pasidžiaugti „Naktiniu švytėjimu“.

Rugpjūčio 1-4 dienomis pajūrio dangų žada nuspalvinti karšto oro balionai. Pirmą kartą Klaipėdos krašto istorijoje uostamiestyje ir jo apylinkėse vyks dar neregėta dangaus šventė – sportinis, pramoginis, parodomasis renginys „Klaipėdos krašto taurė 2013“.

Tai – Klaipėdos oreivių klubo dovana Klaipėdai bei jo žmonėms miesto gimtadienio proga ir akivaizdus įrodymas, jog lietuviai myli ne tik jūrą, bet ir dangaus platybes.

Renginyje dalyvauti užsiregistravo 21 oro balionų komanda, viso – 100 šiai egzotiškai sporto šakai atsidavusių oreivių iš visos Lietuvos. 

Šventės metu pilotai ne tik varžysis dėl nugalėtojo vardo ir pagrindinio prizo, bet ir surengs parodomuosius pakilimus iš Klaipėdos miesto viešųjų erdvių, pakvies žiūrovus į įspūdingą ugnies paradą bei naktinį šou.

Pasak renginio iniciatorės, VšĮ Klaipėdos oreivių klubas prezidentės Renatos Narbutės, idėja Klaipėdos krašte surengti oro balionų varžybas kilo prieš penkerius metus, tačiau drąsos ją realizuoti atsirado tik šiemet.

Priežastys renginį organizuoti Klaipėdoje ir jos apylinkėse buvo kelios. Viena, pastaraisiais metais Lietuvoje buvo juntamas oreiviškų renginių stygius. Antra – Klaipėdos krašte iki šiolei tokio renginio dar nebuvo, žmonės nėra matę tiek daug vienoje vietoje į dangų kylančių balionų.

Trečia – uostamiestyje oreiviai visuomet sulaukia išskirtinio dėmesio, o Klaipėdos kraštas turi viską, ko reikia puikiems skrydžiams: vėjo, gražų kraštovaizdį ir tokių renginių neišlepintus žiūrovus.

Pasak organizatorių, informacija, kokiose miesto vietose kils oro balionai, Klaipėdos oreivių klubo svetainėje www.kok.lt bus pateikiama likus dviem trims valandoms iki skrydžių, tad, norintieji iš arti pamatyti šį reginį, turėtų akylai sekti informaciją.

Taip yra todėl, kad varžybų direktorius Robertas Komža drauge su žemėje dirbsiančia komanda iki paskutinės akimirkos tikrina ir apdoroja meteorologines prognozes.

Kadangi uostamiestyje nėra itin daug pakilimams tinkamų erdvių, kuriose būtų patogu vienu metu sutilpti per 20 oro balionų, jų pakilimo aikštelės numatytos ne tik uostamiestyje, tad šiuo reginiu turės galimybę pasigrožėti ir Gargždų, Kretingos, Rietavo bei Švėkšnos gyventojai.

"Galima sakyti, kad ryžomės avantiūrai. Ne veltui anksčiau tokių renginių pas mus nebūdavo, nes oro sąlygos pajūryje atrodo kritiškos ir rizikingos. Tačiau nusprendėme vis tiek sumedžioti vėją", – šypsojosi oro balionų varžybas "Klaipėdos krašto taurė 2013" organizuojančio Klaipėdos oreivių klubo prezidentė Renata Narbutė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150

Reklamos

Dabar svetainėje 506 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2017 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Kvietinių g. 14, 96136 Gargždai, ĮK 302987419,