Mano GargždaiTurguose - pirkimo vajus

Įvertinkite šį įrašą
(4 balsai)

Savaitgalį turguose vyko kaip niekad aktyvi prekyba.

Pavasaris į turgus priviliojo ne tik prekybininkus, bet ir minias pirkėjų. Norintys patekti į bene populiariausią Vakarų Lietuvos turgų Rietave, sekmadienį prie įvažiavimo kamščiuose užtruko po pusvalandį ir ilgiau.

Šeštadienį Gargždų turguje žmonės daugiausiai domėjosi sodų ir sodybų prekėmis – pirko agurkų, pomidorų, paprikų ir baklažanų sodinukus, sėklas, medelius. Kai kurie ieškojo ir rado sudaigintų bulvių sėklai. Ne vienas praėjusį savaitgalį dalyvavo vėlesniame nei įprasta bulviasodyje.

Populiarios buvo ir šaltibarščiams pagaminti reikalingos daržovės. Gargždiškiai mielai pirko sodininkų užaugintus svogūnų laiškus, krapus, daržovių prekeivių siūlomus agurkus, burokėlius.

Ilgos eilės nutįso ir prie mėsos pardavėjų skyrių. Daugelis rinkosi dešreles ir kiaulienos sprandinę šašlykams - prasidedančiam piknikų po atvirų dangumi sezonui.

Dituvoje - žuvis ir rūbai

Vis populiaresnis tampa ir prie Dituvos sodų įsikūręs turgus. Ne vieną gargždiškį į šį turgų atvilioja dėvėtų drabužių pasirinkimas ir prieinamos kainos. Smalsumą kelia ir šiame turguje pradėję prekiauti sendaikčių pardavėjai.

Tačiau Dituvos turguje šeštadienį nemažai pirkėjų sulaukė ir augalų pardavėjai, ir čia pat soduose išaugintų daržovių prekeiviai.

Dar vienas Dituvos turgaus ypatumas – iš automobilių bagažinių pusiau legaliai pardavinėjamos šviežiai išrūkytos žuvys.

Rietave – minia pirkėjų

Sekmadienį prie įvažiavimo į Rietavo turgų nusidriekė ilgiausios automobilių eilės. Nežinantys aplinkinių įvažiavimų į turgų, automobilių kamštyje lūkuriavo po pusvalandį, keturiasdešimt minučių. Turguje buvo girdėti juokaujant, kad tiek eilėj pralaukus, nuodėmė būtų nepirkti.

Daugybė pirkėjų iš Rietavo turgaus ėjo nešini įvairiausiais augalais, medeliais, ne vienas stūmėsi dviratį ar nešėsi dėžę su kelių savaičių viščiukais, ančiukais.

Žmonės iš sendaikčių turgaus pirko dviračius, dviratukus vaikams, lauko baldus, skėčius, įvairiausias smulkmenas.

Prieš vidurdienį kone pusė paukščiais prekiaujančių pardavėjų jau pakavosi tuščius narvus ir ruošėsi namo.

Žmonės pirko viščiukus, ančiukus. Mažiau populiarūs buvo kalakučiukais po 18 litų ir putpelės po 12 litų.

Ne tiek daug pirkėjų sulaukė ir triušių pardavėjai. Skirtingų veislių jaunų triušių galima buvo įsigyti už 20-40 litų, suaugę gyvūnėliai kainavo nuo 60 iki 100 litų.

Pirko augalus

Pavasarį Rietave skelbė ir didesnis nei visada augalų turgus. Įprastas dvi tris augalų prekeivių eiles, vakar papildė dar keturios naujų augalų pardavėjų eilės.

Šeimininkės rinkosi gėlių sodinukus, medelius, pomidorų ir agurkų daigus, dekoratyvinius sodybų medelius.

Įvairūs vaismedžiai buvo parduodami po 25 litus, agrastų ir serbentų krūmai – po 15 litų. Braškių daigelių buvo galima rasti ir po 40, ir po 80 centų.

Pirkėjų dėmesiu nesiskundė ir sėklų pardavėjai. Itin populiari buvo sėkla vejoms.

Žmonės pirko ir nešėsi rožių krūmus, kadagius, dekoratyvinius medelius. Kone kas penktas pirkėjas nešėsi po maišelį pomidorų daigų.

Skrandžiui – patiekalų įvairovė

Ką pirkti, nesunkiai rado ir šeimininkės, norinčios pamaloninti namiškių skonio receptorius. Rūkytais mėsos gaminiais iš autobusiukų prekiavo pora dešimčių skirtingų ūkių pardavėjai. Pirkėjams buvo siūloma ir nemažai kepinių – duonos, pyrago, sausainių. Į Rietavą buvo suvažiavę daugiau nei dešimties kepyklėlių pradavėjai.  Čia pat veikė ir mobili žuvų rūkykla, iš kurios šviežią, ką tik išrūkytą žuvį galima buvo nusipirkti už 10-15 litų.

Kaip visada, eilės buvo nutįsusios ir prie prekybos taškų, prekiaujančių ką tik iškeptomis spurgytėmis po 4-10 litų. Visiems norintiems praėjusį sekmadienį spurgų ir neužteko. Apie pirmą valandą dienos kioskeliai užsidarinėjo, nes buvo pardavę visas spurgas. Tiek tešlos, kiek buvo pirkėjų, spurgų kepėjai nebuvo pasiruošę.

Daugiau šioje kategorijoje: Braškės daugiau nepigs »

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 224 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,