Mano GargždaiKą atskleidžia Klaipėdos krašto gyventojų pranešimai mokesčių inspekcijai?

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi M.Mizaraitės nuotr. Asociatyvi M.Mizaraitės nuotr.

     Klaipėdos apskrityje, panašiai kaip ir šalyje, augant visuomenės sąmoningumui vis dažniau pranešama apie neišduodamus apskaitos dokumentus prekiaujant maisto produktais, daugėja pranešimų apie medicinos ir švietimo įstaigose pastebėtus galimus pažeidimus, akyliau stebimi ir taksi, laidojimo paslaugų, taip pat valymo ir skalbimo paslaugų teikėjai, siuntų į užsienį pervežėjai, ūkininkai ir ypač statytojai.

 

     Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Klaipėdos AVMI) pastebi, kad Klaipėdos krašto gyventojų nepakantumas vengiantiems mokesčių auga: apie apskrityje pastebėtus galimus mokestinius pažeidimus VMI pasitikėjimo telefonu 1882 pranešama dažniau, pranešimų turinys tapo konkretesnis, vis daugiau gyventojų linkę bendradarbiauti aiškinantis jų aplinkybes.


     „Apskrities mastu aktyvumu pasižymi klaipėdiečiai – pasitikėjimo linija šiemet gauta per 300 Klaipėdos miesto gyventojų skambučių. Nemažai pranešimų sulaukiama ir iš Klaipėdos rajono, Kretingos ir Šilutės rajonų gyventojų. Didžiąją dalį pranešimų, apie 30 proc., sudaro informacija apie galimai neapskaitytas pajamas, daugėja pranešimų apie atlyginimus „vokeliuose", neregistruotos veiklos bei nelegalaus darbo atvejus", – sako Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė.


     Turimais duomenimis, gyventojai pasitikėjimo telefonu dažniausiai praneša apie galimus mokestinius pažeidimus pramonės, gamybos ir prekybos, taip pat pramogų, poilsio ir viešbučių bei statybos sektoriuose. Pažymėtina, kad pranešimai apie galimus pažeidimus statybų sektoriuje iš visų Klaipėdos apskrityje šiemet gautų pranešimų sudaro dešimtadalį: padaugėjo pranešimų apie statybininkams „vokeliuose" mokamą neapskaitytą darbo užmokestį, statybose nelegaliai dirbančius ar vykdančius neregistruotą veiklą asmenis.


     Specialistų teigimu, nelieka nepastebėti ir pažeidimai viešojo maitinimo bei apgyvendinimo sektoriuose. Tačiau jei ankstesniais metais pranešimų skaičiui didesnės įtakos turėjo sezoniškumas (vasaros sezono metu augo), pastaruoju metu šis faktorius mažiau reikšmingas. Kinta ir pats pranešimų pobūdis, ypač kai pranešama apie apgyvendinimo paslaugas. Skundus apie galimus pažeidimus nuomojant būstus poilsiautojams keičia pranešimai apie ilgalaikę nuomą: vis dažniau informuojama apie kaimynystėje galimai nemokant mokesčių nuomojamus būstus, patalpas pobūviams.


     Be įprastų, sulaukiama ir pavienių pranešimų, pvz., apie nario mokestį slepiantį medžiotojų būrelį, galimai vykdomą nelegalią kazino veiklą, gautų pajamų už merginų įdarbinimą užsienyje neapskaitančią įmonę, fiktyviai įdarbintą įmonės vadovo draugę ir įmonės lėšomis jai perkamas keliones, neregistruotą šunų kirpyklą ir pan.


     „Visais atvejais į gyventojų telefonu, raštu ar tiesiogiai pateiktą informaciją yra reaguojama, pranešimas įvertinamas atsižvelgiant į mokesčių inspekcijos bei kitų šaltinių turimą informaciją, ir operatyviai sprendžiama dėl kontrolės veiksmų", – pažymi Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė, pastebėjusi, kad VMI pasitikėjimo telefonas 1882 tampa vis veiksmingesniu įrankiu prieš šešėlinę ekonomiką.


     Pastebėjęs galimus pažeidėjus ir turėdamas išmanųjį telefoną, mokesčių mokėtojas gali tai nufotografuoti, padaryti garso ar vaizdo įrašą, pažymėti pastebėto pažeidimo vietą žemėlapyje ir šią informaciją iškart perduoti mokesčių administratoriui. Tuo tikslu įdiegta speciali programėlė išmaniesiems telefonams „Pranešk", kuri suteikia galimybę operatyviai perduoti informaciją VMI apie pastebėtus mokesčių vengimo atvejus.


     Klaipėdos AVMI primena, jog apie neapskaityto darbo užmokesčio mokėjimo „vokeliuose" atvejus bei kitus mokestinius pažeidimus galima pranešti ne tik paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882 arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk", bet ir užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje, užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 271 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,