Mano GargždaiGargždai bandys gauti šimtus tūkstančių eurų siekiančią paramą

Įvertinkite šį įrašą
(7 balsai)
Gargždų bendruomenė viliasi rasti idėją, kuri suvienys gargždiškius. Asociatyvi S.Šeštausko nuotr. Gargždų bendruomenė viliasi rasti idėją, kuri suvienys gargždiškius. Asociatyvi S.Šeštausko nuotr.

Gargždai gali sulaukti malonių permainų – steigiama vietos veiklos grupė, kuri kurs strategiją tūkstančius eurų siekiančiam finansavimui gauti. Gargždų miestą tikimasi padaryti dar gražesnį ir patrauklesnį.

 

Pretenduoti gali tik Gargždai

2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos laikotarpis atneš permainų. Anksčiau parama buvo orientuota į kaimiškąsias gyvenvietes, dabar ją gauti galės ir miestai.

Gargždų bendruomenės pirmininkas Dainius Šatkus informavo, kad sausio 22 d. Vidaus reikalų ministerija patvirtino taisykles, kuriomis vadovaujantis reikės kurti strategijas. „Bendruomenės inicijuotos vietos plėtros gaires vietos subjektams“ Europos Komisija patvirtino dar 2014 m.

Beje, Klaipėdos rajone kriterijus, leidžiančius steigti miesto vietos veiklos grupę, atitinka tik Gargždai. Kaip teigė D.Šatkus, mieste turi būti nuo 6 tūkst. iki 150 tūkst. gyventojų. Portalo mano-gargzdai.lt žiniomis, finansavimas, kurį galėtų pretenduoti gauti Gargždų miesto vietos veiklos grupė, gali siekti nuo 500 tūkst. iki milijono eurų. Tikslūs skaičiai kol kas nėra aiškūs.

Pasak Gargždų bendruomenės pirmininko, pirmas žingsnis, kurį reikia žengti – vietos veiklos grupės steigimo inicijavimas.

„Taisyklėse yra apibrėžti trys segmentai, kurie privalėtų dalyvauti vietos veiklos grupės veikloje – bendruomenės ir (ar) nevyriausybinės organizacijos, Savivaldybės tarybos ir verslas arba asocijuotos verslo struktūros“, – nurodė D.Šatkus.

 

Vienys socialines grupes

D.Šatkus pasakojo, kad gairėse akcentuojama, jog idėja ir strategija turi kilti iš „apačios“ į „viršų“ – nevyriausybinės bendruomeninės organizacijos ir vietiniai verslai turi imtis iniciatyvos kurti vietos veiklos grupes, strategijas.

Sausio 22-ąją patvirtinus anksčiau minėtas taisykles, Gargždų bendruomenė sukruto. Ji kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybės merą ir Tarybą bei pasiūlė rajono savivaldybei dalyvauti Gargždų vietos veiklos grupės steigime, tapti jos steigėja ir nare. Bendruomenė taip pat kviečia miesto nevyriausybinių organizacijų ir verslo sektorių atstovus įsijungti į šį procesą, pradėti diskusijas.

 „Kurtume idėjų banką Gargždų miestui. Būtų puiku rasti ašį, kuri suvienytų visas socialines grupes, būtų aiški ir apibrėžta. Strategija lems, kokį finansavimą Gargždai gaus. Reikės įdėti daug darbo ir kompetencijos. Ir gairėse, ir taisyklėse pagrindiniai prioritetai teikiami darbo vietų kūrimui, įvairių socialinių sluoksnių integracijai į darbo rinką ir panašiai“, – dėstė D.Šatkus.

 

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 159 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,