Mano GargždaiEtnokultūriniame projekte „Mūsų lobynai“ rajono moksleivius lydi sėkmė

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
www.lmnsc.lt nuotr. www.lmnsc.lt nuotr.

Klaipėdos „Sendvario“ progimnazijoje vyko Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir jo partnerių Etninės kultūros globos tarybos, Lietuvių literatūros ir tautosakos bei Lietuvių kalbos institutų organizuoto etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuvės. Projektas jungia dvejas varžytuves „Atverk tautos lobynų gelmes“ ir „Tarmių lobynai“.

 

Projekto tikslas – ugdyti asmenybę, besididžiuojančią savo tautine kultūra, suvokiančią save kaip tos kultūros puoselėtoją, siekti etnografinių regionų savitumo išsaugojimo Lietuvoje. Šiuo projektu taip pat siekiama  skatinti mokytojus ir mokinius išsaugoti ir puoselėti tarmes, pagilinti jau turimas etninės kultūros žinias, sudaryti sąlygas jauniems žmonėms kūrybiškai perteikti savo mintis ir požiūrį į savo tautos ir krašto praeitį.

Varžytuvėse Klaipėdoje, kurių dalyvius vertino etnologės Gražinos Kadžytės vadovaujama komisija, dalyvavo 100 mokinių ir mokytojų. Džiaugiamės, kad jose puikiai pasirodė Klaipėdos rajono mokyklų mokiniai.

Mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, Žemaitijos regiono varžytuvėse „Tarmių lobynai“ 1-ąją vietą 9-12 klasių mokinių grupėje laimėjo Endriejavo vidurinės mokyklos mokinė Karolina Kubiliūtė (mokytoja Laima Kazragienė).

Varžytuvėse „Atverk tautos lobynų gelmes“ Mažosios Lietuvos regiono nugalėtojais tapo Drevernos pagrindinės mokyklos komanda (mokytoja Virgina Asnauskienė).

2-ąją vietą varžytuvėse „Atverk tautos lobynų gelmes“ Žemaitijos regione užėmė Gargždų „Minijos“ progimnazijos pradinukų komanda (mokytojos Valė Norvidienė, Laima Gruzdienė), o 3-iąją vietą 1-4 klasių mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, grupėje Žemaitijos regiono varžytuvėse „Tarmių lobynai“ laimėjo tos pačios mokyklos mokinė Vaiva Tulabaitė (mokytoja Rasa Galdikienė).

Daugiau informacijos ir fotonuotraukų galite rasti portale www.lmnsc.lt

Sveikiname nugalėtojus ir 1-ųjų vietų laimėtojams linkime sėkmės šalies varžytuvėse, kurios vyks 2015 m. balandžio 15 d.

 

          

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 215 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,