Mano GargždaiTvarkyti statybos dokumentus nuotoliniu būdu – vis patogiau

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Asociatyvi Corbis nuotr. Asociatyvi Corbis nuotr.

     Praėjusią savaitę aplinkos ministro patikslintos statybos techninio reglamento „Statybą leidžiantys dokumentai" nuostatos, įsigaliosiančios 2016 m., leis dar patogiau tvarkyti statybos dokumentus nuotoliniu būdu. Iš naujovių paminėtina triskart padidinta maksimali į elektroninę laikmeną įrašomos rinkmenos talpa, unifikuoti ir aiškiau išdėstyti dokumentų formų rekvizitai, pritaikytos naudoti informacinėje sistemoje „Infostatyba" formos.

 

     Per šią statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą pernai buvo pateikta daugiau kaip 60 proc. (apie 50 tūkst.) visų su statyba susijusių prašymų – trečdaliu daugiau negu užpernai. Tai labai patogus būdas prašymams pateikti – tereikia tinklalapyje http://www.planuojustatyti.lt iš 16 elektroninių paslaugų pasirinkti pageidaujamą.

 

     Naudojantis informacine sistema „Infostatyba" galima pateikti prašymą:
informuoti visuomenę apie numatomą jai svarbių statinių projektavimą,
pritarti numatomam statinių projektavimui,
išduoti: leidimą statyti (rekonstruoti) statinį ar tęsti sustabdytą statybą, SLD kito statytojo vardu, rašytinį pritarimą statinio projektui, pažymą apie statinio statybą be esminių nukrypimų nuo statinio projekto sprendinių ar apie statinio nugriovimą, statybos užbaigimo aktą,
panaikinti SLD galiojimą,
patvirtinti deklaraciją apie statybos užbaigimą,
leisti atlikti statinio konservavimo darbus,
pratęsti privalomojo nurodymo pašalinti savavališkos statybos padarinius įvykdymo terminą,
ištaisyti klaidas dokumentuose.

      Taip pat per „Infostatybą" galima pateikti privalomą pranešimą apie statybos pradžią, rangovo ir pagrindinių statybos sričių vadovų pasamdymą ar paskyrimą ir pranešti apie galbūt savavališką statybą.

      Šiuo metu Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos modernizuoja „Infostatybą". Tad bus dar patogiau naudotis elektroninėmis paslaugomis, pagerės jų kokybė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 282 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,