Mano GargždaiDėl draudžiamos simbolikos – nemalonumai gargždiškiui

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Skaitytojo nuotrauka. Skaitytojo nuotrauka.

     Penktadienio popietę portalui mano-gargzdai.lt skaitytojas atsiuntė nuotrauką, kurioje užfiksavo, kaip Gargžduose, prie Žemaitės gatvės 17 namo iškelta vėliava.


     Atrodytų, jokio kriminalo, tačiau prie gargždiškio namų plevėsavo visai ne Lietuvos trispalvė, o Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos vėliava, kurioje trūksta tik auksinių kūjio ir pjautuvo bei penkiakampės žvaigždės simbolių.

     Nacistinių ar komunistinių simbolių platinimas ar demonstravimas Lietuvoje uždraustas nuo 2008 metų.

     Pagal administracinių teisės pažeidimų kodeksą piliečiui gali tekti atverti piniginę – jam gresia bauda nuo vieno šimto keturiasdešimt keturių iki dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių eurų su daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis, konfiskavimu.

 

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas. 188.18 straipsnis. Nacistinių ar komunistinių simbolių platinimas ar demonstravimas
Nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo arba vėliavų, ženklų ar uniformų, kurių sudedamoji dalis yra nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliava ar herbas, nacistinių ar komunistinių organizacijų simbolių ar uniformų arba nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytų vėliavų ar ženklų, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų platinimas, naudojimas susirinkime ar kitame masiniame renginyje arba kitoks demonstravimas, taip pat nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himno viešas atlikimas –
užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt keturių iki dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių eurų su daikto, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis, konfiskavimu.
Pagal šį straipsnį neatsako asmuo, kuris padaro šio straipsnio pirmojoje dalyje nurodytas veikas muziejų veiklos, visuomenės informavimo apie istorinius ir dabarties įvykius, totalitarinius režimus, švietimo, mokslo, meno, kolekcionavimo, antikvarinės ar sendaikčių prekybos tikslais, asmuo, kuris naudoja oficialią egzistuojančios valstybės simboliką, taip pat Antrojo pasaulinio karo dalyvis, vilkintis savo uniformą.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 256 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,