Mano GargždaiSkaitymo valandas skaičiuoja pelėdos

Įvertinkite šį įrašą
(3 balsai)
Dalyvių nuotr. Dalyvių nuotr.

     Nuo šiol Gargždų „Kranto" pagrindinės mokyklos koridoriuose laiką skaičiuoja pelėdos. Taip taip, pelėdos! Mat gruodžio 4 d. vykusiame respublikiniame skaitymo skatinimo konkurse-festivalyje „Knygų pelėda" mokyklos komanda buvo apdovanota unikaliu laikrodžiu. Bet apie viską iš pradžių.


     Dar tik antrąjį kartą vykstantis skaitymo skatinimo konkursas-festivalis „Knygų pelėda" šiemet pritraukė apie 9000 dalyvių iš 56 skirtingų įstaigų, kurios inicijavo per 200 skaitymo skatinimo projektų visoje Lietuvoje. Iš šių projektų buvo išrinkti geriausieji ir 21 mokyklos komandos pakviestos varžytis konkurso-festivalio „Knygų pelėda" čempionate Vilniuje. Tarp laureatų buvo ir Gargždų „Kranto" pagrindinė mokykla, įvertinta už rugsėjį surengtą skaitymo skatinimo akciją „Šokoladinė pelėda".
     Renginį Vilniuje pradėjo aktorius Leonardas Pobedonoscevas. Jis skaitė ištrauką iš knygos „Mažasis princas", kvietė vaikus daugiau skaityti bei dalintis skaitymo džiaugsmu su kitais. Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atstovai kvietė į sceną mokyklas laureates. Jos buvo apdovanotos garbės raštais už savo įstaigose surengtas skaitymo skatinimo iniciatyvas. Vėliau festivalio dalyviai turėjo galimybę pasisemti naujos patirties kūrybinėse dirbtuvėse. Mokiniai mokėsi atrasti knygą teatro, muzikos, reklamos, animacijos bei dailės užsiėmimuose, o mokytojai galėjo kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose. Po trumpų pietų prasidėjo čempionatas.
     Mokyklos komanda, kurią sudarė Kamilė Mažonaitė, Ula Valantinaitė, Erika Dargužytė, Gabrielė Austynaitė ir Solveiga Danielkutė, atstovavo mokyklai 7-8 klasių pogrupyje. Komanda buvo apdovanota už geriausiai atliktą namų darbą, tapo greičiausiai skaitančia komanda ir laimėjo pagrindinį prizą – pakvietimus į „One" nuotykių parką. Be pagrindinio prizo, komanda taip pat gavo puikų „Knygų pelėdos" laikrodį, kuris nuo šiol puikuosis mokyklos foje, knygų, kurias vaikai mielai paaukojo mokyklos bibliotekai, bei, žinoma, saldumynų. Juos iškart draugiškai ir pasidalino.
     Rungtis nebuvo lengva. Konkuruoti teko su puikiai konkursui pasirengusiomis komandomis iš Biržų, Pasvalio, Panevėžio ir Visagino mokyklų. Savo gebėjimus teko įrodinėti atsakinėjant į viktorinos klausimus, atliekant greitojo skaitymo užduotį ir demonstruojant namų darbą – raiškųjį skaitymą.
     Vis dėlto Gargždų „Kranto" pagrindinės mokyklos komanda triumfavo, liejosi džiaugsmo šūksniai, švietė laimės šypsenos...
     Mokinius konkursui rengė mokyklos bibliotekininkė Vitalija Valaikė bei lietuvių kalbos mokytojos Irena Žukauskienė ir Lina Pilkaitienė.

 

     Dalyvių nuotraukos:

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 423 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,