Mano GargždaiViešųjų darbų organizavimo problemos gvildentos kartu su seniūnais

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi redakcijos archyvo nuotrauka. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotrauka.

Klaipėdos rajono savivaldybėje jau antrą kartą šiemet lankėsi Darbo biržos atstovės − Gargždų skyriaus vedėja Vida Stankienė ir vyriausioji specialistė Sigita Trijonienė. Susitikime dalyvavo mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Savivaldybės tarybos narė Regina Kernagienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, jo pavaduotojas Česlovas Banevičius, rajono seniūnijų seniūnai.

 

Šiemet pagal viešųjų darbų programą iš viso planuojama rajone įdarbinti 300 asmenų, 31 žmogus jau dirba šiuo metu. Darbo užmokesčiui skiriama 280 tūkst. eurų – 60 proc. lėšų – Darbo biržos ir 40 proc. – Savivaldybės, tai sudaro 112 tūkst. eurų.

Mūsų rajone, kitaip nei kai kuriuose kituose, viešuosius darbus organizuoja ir administruoja viešoji įstaiga „Gargždų švara“. Kaip sakė jos direktorius Rimantas Martinkus, yra nemažai reikalų su darbuotojų paskirstymu, užmokesčio išmokėjimu ir kt. tačiau kol kas toks viešųjų darbų organizavimo būdas labiau pasiteisina nei per seniūnijas, - tai pripažino ir seniūnai.

Darbo biržos atstovės pateikė pavyzdį Skuodo rajone, kur viešieji darbai buvo organizuojami per seniūnijas ir buvo korupcinių atvejų susitarus seniūnams ir bedarbiams dėl išmokų.

Akcentuota, kad viešieji darbai – tik laikina priemonė, netekusiems darbo išgyventi, todėl jie neturi tęstis ilgiau kaip 2 mėnesius.

Taigi pagal viešųjų darbų programą gali dirbti laikinai tik bedarbiai ir moksleiviai nuo 16 metų. Mūsų rajone viešųjų darbų darbininkai aktyviai įdarbinami tik vienoje švietimo įstaigoje – „Vaivorykštės“ gimnazijoje, kitur – gana vangiai, nes reikia ne tik apskaitos jiems, dokumentų tvarkymo, bet ir prižiūrėti dirbančius žmones, o vasarą mokyklose nelabai yra kam.

Anot Vidos Stankienės, „Gargždų švarai“ nėra taip parasta prižiūrėti viešųjų darbų darbininkus, todėl seniūnai, norėdami, kad jų teritorijose būtų tvarkinga, turėtų prisimti atsakomybę taip pat padėti juos prižiūrėti.

Iš viso šiuo metu rajone 1733 bedarbiai. Procentais tai yra daugiau nei perpus mažiau nei Klaipėdos mieste. Visi jie yra žinomi ir skatinami dalyvauti programose, dirbti viešuosius darbus.

Bedarbiai turėtų žinoti, kad yra ir susijusių lengvatų – pavyzdžiui, kelionės kompensacija, jei susiranda darbą daugiau kaip už 30 kilometrų nuo namų į vieną pusę. Yra profesinio mokymo programa vyresnio nei 55 metų amžiaus žmonėms. Apie lengvatas ir visas programas galima sužinoti Darbo biržos puslapyje ldb.lt.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 239 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,