Mano GargždaiAbiturientams bus įteikti brandos atestatai

Įvertinkite šį įrašą
(2 balsai)
Asociatyvi Simos Ulvikienės nuotr. Asociatyvi Simos Ulvikienės nuotr.

Paskutiniai mokyklos vadovų ir mokytojų palinkėjimai bei rankų paspaudimai, tėvų skruostais riedančios ašaros, rankose – gėlių puokštės ir brandos atestatai, o mintyse – nežinomybė ir emocijų pliūpsnis dėl naujo gyvenimo etapo. Su tokiais išgyvenimais šios savaitės pabaigoje susidurs daugelis Klaipėdos rajono abiturientų.

 

 Liepos 14 d. 17 val. brandos atestatai bus įteikiami Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleiviams, o liepos 15-ąją 14 val. ceremonija prasidės Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kur atestatai bus įteikiami Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistams. Tą pačią dieną 15 val. šis svarbus mokyklos baigimą liudijantis dokumentas atsidurs ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazistų rankose. Tradiciškai šią svarbią progą vainikuos daugelio ilgai laukta išleistuvių šventė.

 

Kaip pasakojo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistų šventės organizaciniais klausimais besirūpinanti gimnazisto mama Vilma Bružienė, vakarinė šventės dalis vyks restorane „Trys mylimos“. Čia visų dalyvių lauks atlikėjas Deividas Bastys, vakarą ves patyręs vedėjas Andrius Sabaliauskas. Moksleiviui dalyvavimas šventėje atsieis 50 Eur, dalyvavimas tėvams ar lydinčiam asmeniui kainuos 25 Eur.

„Bus ir barmenų šou, ir fejerverkai, ir žaidimai“, – pasakojo V.Bružienė.

Priekuliškiai išleistuves švęs pobūvių salėje „Stragnai“. Šventės organizavimu besirūpinanti abiturientė Deimantė Karosaitė džiaugėsi, kad salės savininkas sutiko abiturientams suteikti didžiulę nuolaidą, todėl kainos atskleisti nepanoro. Priekulės gimnazistus linksmins renginių vedėjas Linas Rimkutis, kuris su kolega pristatys ir muzikinę programą. Gimnazistai taip pat planuoja vykti prie jūros pasitikti saulės.

Veiviržėniškiai šventinį vakarą sutiks Veiviržėnų kultūros centre. Juos linksmins muzikantai iš Mažeikių. Tiek moksleivis, tiek jį lydintys asmenys už dalyvavimą šventėje turės pakloti po 50 Eur.

 

Merginos pinigų negaili

Naujienų portalo mano-gargzdai.lt kalbinti abiturientai atviravo, kad šventei jau yra pasiruošę, daugelis jų tiek garderobui, tiek grožio paslaugoms, prisipažino, pinigų negailėję.

„Kiek išleidau nelabai skaičiavau, kadangi, mano nuomone, tokiai šventei nereikia gailėti, visgi norisi gražiai atrodyti“, – pasakojo „Vaivorykštės“ gimnazistė Akvilė Montrimaitė, pridūrusi, kad sutaupyti pavyks grožio procedūroms, kadangi tiek makiažą, tiek šukuoseną darys pažįstamos specialistės.

Tą pačią gimnaziją baigianti Kamilė Mackevičiūtė atskleidė, kad aprangai jau išleido 100 Eur, dar 30 Eur, jos teigimu, kainuos grožio procedūros.

Kiek daugiau nei 100 Eur šios šventės pasipuošimui prisipažino išleidusi ir „vaivorykštietė“ Evelina Kairytė. Grožio paslaugoms merginai dar prireiks apie 40 Eur.

Kiek mažesnę sumą – apie 60–70 Eur – savo aprangai ir grožio procedūroms planuoja išleisti Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos moksleivė Deimantė Karosaitė. Mergina atviravo, kad jai pasisekė, nes pavyko ganėtinai pigiai rasti patinkančią suknelę.

„Išleistuvėms daug nesiruošiau. Prieš porą mėnesių įsigijau kostiumą, tačiau daug išlaidauti neketinau, pinigai bus labai svarbūs artėjančių studijų kainai padengti“, – pasirinkimą neišlaidauti motyvavo Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistas Andrius Girdžius.

 

Pokyčiai ir baugina, ir vilioja

Dvyliktokai prisipažino, kad naujo gyvenimo etapas yra itin laukiamas, nors ir šiek tiek bauginantis.

„Kankina šiokia tokia nežinia, visgi – naujas miestas, nauji pažįstami, gyvenimas be artimųjų, bet taip pat norisi kuo greičiau viską patirti, pradėti savarankišką gyvenimą. Jaunatviškas maksimalizmas veda į priekį, todėl dabar yra būtent tas laikas, kai nori viską pamatyti“, – įspūdžiais, laukiant gyvenimo pokyčių, dalinosi Akvilė Montrimaitė.

Kamilė Mackevičiūtė prisipažino jaučianti didžiulę baimę dėl stojimo rezultatų: „Jei įstosiu – kaip man seksis ten? Ar bus labai sunku? Ar bus taip įdomu? Labai noriu studijuoti savo pasirinktą specialybę ir, jei šiais metais neįstočiau į valstybės finansuojamą vietą, – nuliūsčiau, bet judėčiau toliau tikslų link ir stočiau kitais metais“.

Gimnazistė Evelina Kairytė sakė besijaučianti pakiliai ir labai laukianti vienos svarbiausių dienų savo gyvenime.

„Kyla labai daug klausimų, nes tiek daug visko pasikeis. Dėl to ir truputį bijau, bet be galo laukiu tų pasikeitimų“, – sakė mergina.

Andrius Girdžius taip pat prisipažino su nekantrumu laukiantis šventės, jos įspūdžių.

„Šventė tuo pačiu primena apie artėjantį savarankišką gyvenimą, kuris šiek tiek baugina, tačiau tuo pačiu ir vilioja nauja kultūra, draugais“, – savo jausmus prieš brandos atestatų įteikimą apibendrino vaikinas.

„Atrodo lauki lauki tos šventės, lauki išleistuvių, lauki egzaminų pabaigos, bet kai paskui pagalvoji, kad turėsi palikti viską: savo klasę, mokytojus... Šiek tiek ir gaila, ir baisu, nežinai, kas laukia tavo gyvenimo kely“, – sakė Priekulės gimnazistė Deimantė Karosaitė.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  gargzdu-sm

Reklamos

Dabar svetainėje 202 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2018 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,