Mano GargždaiFotografai išsirinko savo Garbės pilietį

Įvertinkite šį įrašą
(8 balsai)

 

Dvidešimt 76 metų sukaktį švenčiančių gargždiškių portretų. Tokią juodai baltų fotografijų parodą visuomenei šįvakar pristatė fotografų klubas „Gargždai“.

Į parodos atidarymą Gargždų kultūros centre atėjo ne vienas fotografijų herojus. Gargždiškiai turėjo apie ką pasikalbėti. Bendraamžiai vienas kito klausinėjo apie bendrus pažįstamus, sveikatą, bendraklasius.

Parodą pristatęs fotografų klubo vadovas Virgilijus Skuodas neslėpė, kad gargždiškiai – kuklūs. Prikalbinti fotografuotis septyniasdešimt šešerių metų sukaktį atšventusius ar dar švęsiančius senjorus nebuvo paprasta. Fotografų vardu V.Skuodas dėkojo gargždiškiams pasitikėjusiems, patikėjusiems idėjos prasmingumu ir sutikusiems įsiamžinti 760-ojo miesto jubiliejaus proga.

„Buvo ir taip, kad telefonu išgirdę prašymą susitikti ir dalyvauti fotosesijoje, būsimieji herojai netikėjo tokiu kvietimu. Abejojo, ar nesu telefoninis sukčius, bandantis išvilioti pinigų“, - šypsodamasis prisiminė vienas iš fotografų klubo narių, Linas Gruzdys.

Fotografus sveikinusi vicemerė Rūta Cirtautaitė dėkojo jiems už miestui nuolat dovanojamas nuotraukas.

„Taupydami mokesčių mokėtojų pinigus vis prašom dovanų ir vis gauname fotografijų iš Jūsų. Dėkoju, kad galime išleisti albumų apie Gargždus ir gargždiškius ir su jūsų kadrais“, - sakė ji.

Gargždų kultūros centro direktorė Birutė Oželienė fotografams linkėjo „pagauti“ kuo įspūdingesnių šį savaitgalį startuojančio Gargždų 760-ojo jubiliejaus švenčių kadrų. Kiekvienam ji įteikė po naują, jubiliejui išleistą fotografijų albumą "Gargždai".

Fotografai susirinkusiems pateikė ir intriguojančią staigmeną. Vienas iš dvidešimties portretų parodos pradžioje buvo uždengtas baltu lapu ir perrištas rožine juostele. Paaiškėjo, kad po šia uždanga slėpėsi gargždiškio, kuriam fotografai vienbalsiai suteiktų Garbės piliečio vardą, portretas.

„ Jau keletą metų lažinuosi su draugu, kad šiemet tai tikrai laimės šis daugelio mėgstamas gargždiškis. Ir kasmet vis pralošiu po butelį gero prancūziško vyno, - pasakojo fotografas Aidanas Valaitis. – Šiemet nusprendėme bent taip nusilenkti garbingam gargždiškiui, taip linkėdami jam geriausios kloties ir sulaukti kitų miesto gimtadienio iškilmių, kai man galbūt pagaliau teks ne pralaimėti, o laimėti sukirstas lažybas“.

Skambant plojimams, uždanga nuo portreto buvo nuimta. Paaiškėjo, kad fotografai savo Garbės piliečiu išsirinko gargždiškį mokytoją Edvardą Cirtautą.

Fotografijų parodos „Miestas ir miestiečiai“ atidarymo akimirkos Arūno Stapono fotoreportaže:

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

 VEdid WWW   Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 147 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,