Mariose kovojo dėl Klaipėdos uosto taurės

Klaipėdos krašto buriavimo mokyklos „Žiemys“ nuotr. Klaipėdos krašto buriavimo mokyklos „Žiemys“ nuotr.

Buriavimo sporto mokykla „Žiemys“ pirmą kartą surengė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos taurės buriavimo varžybas ir taip atidarė sportinio sezono pradžią Kuršių mariose. Šioje regatoje buvo dar du svarbūs pirmi kartai.

Regata, kurioje varžėsi 34 sportininkai iš Klaipėdos ir Klaipėdos rajono, Neringos ir Plungės bei Vilniaus, vyko Drevernoje gegužės 27–28 dienomis.

Daugiausiai prizų regatoje iškovojo vietos sportininkai – „Žiemio“ buriuotojai. „Optimist“ jachtų klasėje U15 amžiaus grupėje I vietą iškovojo Jonas Macevičius (Klaipėdos r.), III vietą – Nojus Bestauskas (Klaipėdos r.). U11 grupėje pirmas buvo Vilius Vasiulis (Klaipėda), trečias – Benas Bestauskas (Klaipėdos r.), laimėjęs ir jauniausio dalyvio taurę.

„Laser Radial“ jachtų klasėje I vietą laimėjo Dovydas Nikitinas (Klaipėda), „Laser Standart“ klasėje III vietą iškovojo Neilas Straukas (Klaipėdos r.).

Namo su prizais grįžo ir svečiai iš kitų miestų. Neringos sporto mokyklos auklėtinis Kajus Kartanovičius laimėjo II vietą „Optimist“ jachtų klasės U15 amžiaus grupėje, tos pačios mokyklos sportininkas Kristupas Alseika taip pat II vietą šioje klasėje laimėjo U11 grupėje.

Vilniaus jachtklubo atstovas Liutauras Tomoševičius namo grįžo su III vietos taure „Laser Radial“ jachtų klasėje, antras šioje klasėje buvo neringiškis Dalius Kožemečenko. „Laser Standart“ jachtų klasėje Neringos sporto mokyklos atstovas Julius Varžaitis laimėjo II vietą.

„Žiemio“ sporto mokyklos surengta Klaipėdos uosto taurės regata pirmą kartą buvo transliuojama gyvai internetu, o mokyklos svečiai ir kai kurių vaikų tėvai regatą galėjo stebėti mariose plaukdami šalia distancijos su kateriu ar savo laivais.

Pirmą kartą šioje regatoje dalyvavo ir du naujokai buriavime, vos prieš kelias savaites pradėję lankyti „Žiemio“ sporto mokyklą Neringa Kvasytė (Klaipėds r.) ir Karolis Rimgaila (Klaipėda).

Varžybų uždarymo ceremonijoje apdovanojimus įteikė VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, sveikinimo kalbas sakė Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybių administracijos direktoriai, mokyklos valdybos pirmininkas Arūnas Burkšas.

„Esame dėkingi mokyklos partneriui – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, dalininkams: Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybėms, buriuotojų ištikimiausiems sirgaliams – tėveliams, Nidos, Plungės ir Klaipėdos treneriams, teisėjams, rėmėjams. Iki susitikimo birželio 4 d. Drevernoje JAZZ DANCER „Optimist“ regatoje“, – po regatos džiaugėsi ir į kitą regatą kvietė „Žiemio“ vadovė Agnė Dalangauskienė.