Konkurse Lenkijoje – Gargždų modeliuotojų sėkmė

P. Sungailos nuotr. P. Sungailos nuotr.

Lapkričio 24–25 dienomis Lenkijos sostinėje Varšuvoje vyko XXII visos Lenkijos kartoninių modelių „LOK Pirmininko Taurės“ konkursas. Šis konkursas yra Lenkijos čempionatas pagal LOK (Liga Obrony Kraju – Valstybės Gynybos Lyga) taisykles.

LOK pagrindinė veikla yra techninių sporto šakų vystymas ir populiarinimas Lenkijoje. Kasmet vykstantis jos būstinėje konkursas jau vyko XXII kartą, bet pirmą kartą tapo tarptautiniu.

Nors salytė nedidelė, tačiau joje sutilpo virš 250 įvairaus lygio skirtingo amžiaus modeliuotojų kartoninių modelių, kurių penktadalį sudarė Gargždų modeliuotojų darbai.

Gargždiškiai komandinėje įskaitoje tapo Lenkijos čempionais (940 taškų), antrą vietą užėmusią komandą aplenkę 60 įskaitinių taškų. Iš viso buvo registruotos 12 komandų.

Asmeninėje įskaitoje nemažai gargždiškių modelių tapo prizininkais. Ignas Sungaila užėmė I vietą vaikų ir jaunimo artilerijos (1859 m prancūziška lauko patranka), I vietą – vikšrinių modelių kategorijoje („Caro Velloce C.V. 3/35“), III – vietą ratinės technikos modelių (Kfz.13 „Adler“) kategorijose.

Deividas Barauskas užėmė II vietą vaikų ir jaunimo artilerijos kategorijoje (patranka „Bofors wz.30“).

Evaldas Venckauskas buvo III suaugusių artilerijos (zenitinė patranka „FLAK-18“), II – figūrėlių (Longinas) kategorijose.

Paulius Prišmontas laimėjo I vietą jaunimo architektūros (Čekijos apžvalgos bokštai), I vietą – figūrėlių (Joanitas), III vietą – vikšrinių modelių kategorijoje (KV-5) ir I vietą ratinės technikos modelių (FSC A15M „Žuk“) kategorijoje.

Deimantė Žutautaitė buvo II jaunimo architektūros (Vesterplatės švyturys) modelių kategorijoje.

Vaiva Venckauskaitė užėmė II vietą suaugusių amžiaus grupės figūrėlių (Ulrichas von Jungingenas) kategorijoje.

Jonė Baltramaitytė buvo II jaunimo vikšrinių modelių kategorijoje (1939 rugsėjis). Paulius Trakšelis užėmė II vietą jaunimo ratinės technikos modelių („MAN TGS 20.320“).

Vilmantas Norkus laimėjo III vietą suaugusių ratinės technikos modelių („MAN TGS Formula Truck 2013“) bei I vietą – burinių laivų modelių (HMS "Badger") kategorijose.

Laimėti ir keli specialieji prizai-taurės. Igno Sungailos „Rumpler C.I“ buvo pripažintas geriausiu jaunimo amžiaus grupės modeliu, Evaldo Venckausko Lipnicės pilis – geriausiu architektūros modeliu, Prano Sungailos PT-91 „Twardy“ laimėjo geriausio modelio iš LOK leidinio „Maly Modelarz“ padaryto modelio taurę.

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro stendinio modeliavimo studijos taurę „Jaunimas – jaunimui“, skirtą geriausio vaikų ir jaunimo amžiaus grupių modeliuotojo modeliui pažymėti, laimėjo Adrian Szewczyk iš Sandomiežo miesto „Dragon“ modeliuotojų klubo. Tokio įvertinimo iš gargždiškių, vykusių į šį konkursą, šis modeliuotojas susilaukė už rūmų Kobylnikuose modelį. Beje, tai – jau antras autorius, apdovanotas Gargždų modeliuotojų taure už tokį pat modelį.

Nemažai prizų parsivežė ir kartu važiavęs Mindaugas Pekarskas iš Kauno – III vieta vikšrinės technikos, II vieta – ratinės technikos, I vieta – reaktyvinių lėktuvų modelių kategorijose.

Šioje kelionėje buvo panaudotos lėšos, gautos iš Klaipėdos rajono savivaldybės pagal „Tarptautinių projektų rėmimo programą“.