Spausdinti šį puslapį

Lietuvos ledo jachtų čempionate triumfavo priekuliškis Neilas Straukas

(1 balsas)
Agnės Dalangauskienės nuotr. Agnės Dalangauskienės nuotr.

Lietuvos ledo jachtų čempionatas vyko išskirtinai sunkiomis oro sąlygomis, nors Rėkyvos ežero ledas buvo storas ir lygus, po sniego audros jis pasidengė nemažu sniego sluoksniu. Daugiau nei 40 sportininkų iš visos šalies turėjo sumaniai laviruoti tarp pusnų ir efektyviai išnaudoti nestipraus vėjo gūsius.

Stipriausi – Elektrėnų sportininkai

Geriausiai sekėsi Elektrėnų sporto centro auklėtiniams, jie iškovojo pirmą vietą komandų įskaitoje ir net keturis čempionų titulus. Antri liko Šiaulių „Atžalyno“ sportininkai, treti – Panevėžio jachtklubo atstovai.

„Situacija buvo dramatiška – vėjo greitis siekė 4 m per sekundę, ledo jachtos sunkiai įveikdavo sniego pasipriešinimą, dažnai strigdavo sniego sankaupose. Tik didelė ištvermė ir kantrybė leido sportininkams pasiekti finišą. Antrą dieną papildomai pasnigus, teko lenktynes nutraukti. Laimei, visose ledo jachtų klasėse buvo įvykę reikalingi važiavimai, tai ir leido išsiaiškinti stipriausius“, – komentavo vyriausiasis varžybų teisėjas Valius Bogunas.

Greičiausių DN jachtų klasėje užtikrintai visas rungtis laimėjo NBA ir „Poseidono“ Elektrėnų sporto centro auklėtinis Antanas Gerasimavičius. Teisėjų sprendimu, dvi antros vietos atiteko Rimvydui Mažunavičiui iš Šiaulių „Atžalyno“ ir Tomui Linkui iš NBA ir „Poseidono“ Elektrėnų sporto centro. Abu sportininkai surinko vienodai taškų, o subjuręs oras jiems nesuteikė šanso kovoti finale.

Jaunimo jachtų „Ice Opti“ vaikinų grupėje nugalėjo Kajus Volungevičius, antras liko jo brolis Nojus Volungevičius – abu NBA „Poseidono“ Elektrėnų sporto centro auklėtiniai. Trečias finišavo „Atžalyno“ sportininkas Vitalijus Pašakinskas.

Priekuliškio triumfas

Ledo jachtų „Ice Opti“ merginų įskaitoje nugalėjo Auksė Uršulė Rudzikaitė (NBA/„Poseidonas“-ESSC). Tai – pirmasis jos čempionatas ir itin puikus debiutas čempionate. Antra liko Ugnė Urbonaitė iš to paties sporto centro, trečia – klaipėdietė, „Žiemio“ buriavimo mokyklos sportininkė Luknė Stankevičiūtė.

„Open Ice“ laisvos konstrukcijos ledo jachtų klasėje pirmą kartą triumfavo sportininkas iš Priekulės Neilas Straukas (Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokykla „Žiemys“), nutraukęs ilgametį Panevėžio jachtklubo dominavimą. Antras liko Vytautas Talalas (Panevėžio jachtklubas), trečias – daugkartinis Lietuvos ledo jachtų čempionas, taip pat Panevėžio jachtklubo auklėtinis, Alvydas Kasperiūnas.

Daugiausia dalyvių startavo „Ice Blokart“ ledo jachtomis. Sunkaus svorio kategorijoje nepavejamas buvo Matas Mizgiris iš Nidos, pernai tapęs „Blokart“ pasaulio vicečempionu. Nuo jo nedaug atsiliko Tomas Linkus (NBA/„Poseidonas“-ESSC), trečią vietą užėmė kupiškėnas Gediminas Baltušis.

Lengvo svorio jachtų kategorijoje laimėjo šiaulietis Rimvydas Mažunavičius („Atžalynas“), aplenkęs brolius Nojų ir Kajų Volungevičius.

Susidomėjimas vis auga

Lengviausio svorio jachtų kategorijoje antrą šalies čempionės titulą iškovojo Auksė Uršulė Rudzikaitė (NBA/„Poseidonas“-ESSC), antras liko Vitalijus Pašakinskas („Atžalynas“), trečias – debiutantas iš Kauno Žygimantas Stankus.

„Tikri ledo buriavimo entuziastai varžosi net sunkiomis sąlygomis. Tai – puiki proga geriausiems šalies ekstremalaus sporto mėgėjams išbandyti savo jėgas prieš Europos suaugusių bei jaunimo Pasaulio ir Europos čempionatus“, – sakė Lietuvos ledo jachtų čempionato organizatorė Irutė Žičkuvienė.

Anot jos, nepaisant to, kad Lietuvos buriuotojų sąjunga šiemet atsisakė finansuoti varžybas, atsirado rėmėjų ir geradarių, kurių dėka čempionatas įvyko.

Pasak I. Žičkuvienės, susidomėjimas ledo jachtų sportu kasmet vis auga.

Sportininkai jau rengiasi Švedijos ir Lietuvos jaunimo rinktinių mačui bei meistriškumo stovyklai.

Taip pat, vasario mėnesį Nidoje startuos Europos „Ice Blokart“ pirmenybės.