„Bangos“ sąraše – dar vienerios lygiosios

Trečiadienį „Banga“ žaidė penktąsias draugiškas rungtynes. S. Gulbino nuotr. Trečiadienį „Banga“ žaidė penktąsias draugiškas rungtynes. S. Gulbino nuotr.

Trečiadienį Gargžduose „Banga“ žaidė penktąsias draugiškas rungtynes. Šįkart mūsų komanda sužaidė lygiosiomis su „Kruoja“ – 2:2.

Rezultatas. Banga (Gargždai) – Kruoja (Pakruojis) 2:2 (2:1). Įvarčiai: 29' A. Staponka; 40' D. Arlauskis (Banga); 32' NN; 69' R. Vėževičius (Kruoja).

„Bangos“ sudėtis: S. Arshiev (46' Š. Jurevičius), A. Stezhka (46' M. Gudauskas), A. Epifanov, A. Verbetchi (52' K. Urbaitis), D. Arlauskis, Y. Mamaev, A. Butkus, M. Khablov (46' A. Juchno), A. Russkikh, E. Grigaitis (72' M. Kura), A. Staponka.

Šiose rungtynėse „Banga“ išbandė tris legionierius: gynėjus Aleksej Epifanov ir Andrei Verbetchi bei saugą Yuri Mamaev.

Trisdešimtmetis rusas Aleksej Epifanov (Алексей Епифанов), atstovaudamas gimtojo Volgogrado „Rotor“, yra rungtyniavęs Rusijos aukščiausioje lygoje (2002 ir 2004 metais) bei keletą sezonų žaidė įvairiuose Rusijos I lygos klubuose – Jekaterinburgo „Ural“, Kaliningrado „Baltika“, Chabarovsko „SKA-Energija“, Maskvos „Torpedo“ ir kt.

24 metų moldavas Andrei Verbetchi rungtyniavo Moldovos aukščiausios lygos klubuose: „Tiraspol“, Tiraspolio „Sheriff“, Ribnicos „Iskra-Stal“. Taip pat futbolininkas yra gynęs Moldovos jaunimo rinktinių (U-17, U-19, U-21) garbę.

Rusijos pilietybę turintis trisdešimtmetis Yuri Mamaev (Юрий Мамаев) yra labai susijęs su Lietuva, nes baigė Vilniaus futbolo mokyklą. Tiesa, futbolininko karjeros saugas siekė Rusijos, Ukrainos, Latvijos ir Lenkijos klubuose. Y. Mamaev vilkėjo Rusijos aukščiausioje lygoje rungtyniavusių Jaroslavlio „Shinnik“ ir Grozno „Terek“ bei I lygoje žaidusių Vladivostoko „Luch-Energia“ ir Kaliningrado „Baltika“ marškinėlius. 2013 metus Y. Mamaev pabaigė Lenkijos II lygos Suvalkų „Wigry“.

Dvikovą su „Kruoja“ sėkmingiau pradėjo „Banga“. Tiesa, įvarčio teko laukti beveik pusvalandį. 29 minutę A. Russkikh baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o A. Staponka nukreipė jį galva į vartus – 1:0. Deja, jau po trijų minučių teisėjai vėl rodė į aikštės vidurį – šįkart „Kruojai“, kuriai pirmajame kėlinyje atstovavo gausus legionierių būrys, pavyko įveikti „Bangos“ gynėjus ir pasiųsti kamuolį greta vartus palikusio S. Arshiev. Gynėjas dar bandė išmušti į vartus skriejantį kamuolį, bet nespėjo – 1:1.

40 minutę „Banga“ dar kartą išnaudojo standartinę padėtį. Pakėlus kampinį suklydo pirmajame kėlinyje svečių vartus gynęs A. Vertelis ir D. Arlauskis pasinaudojo šia dovana – galva pasiuntė kamuolį į tinklą – 2:1.

Jei „Banga“ iškart po pertraukos padarė tik tris keitimus, tai „Kruoja“ į aikštę išleido visiškai naują vienuoliktuką, kuriame jau dominavo praėjusiame sezone Pakruojo klubo marškinėlius vilkėję žaidėjai. Daugiau jėgų turėję svečiai antrajame kėlinyje ilgiau valdė kamuolį, tačiau grėsmingų situacijų prie „Bangos“ vartų beveik nebuvo. Vienintelį įvartį „sukūrė“ nesusikalbėję K. Urbaitis ir Š. Jurevičius ir leidę varžovams iš arti nukreipti kamuolį į tuščius vartus – 2:2.

Kitas rungtynes „Banga“ žais vasario 23 dieną 15 valandą Panevėžyje su „Ekranu“.