Gargždų sunkiaatletės – šalies vicečempionės

Sportininkės su treneriu. Sporto centro nuotr. Sportininkės su treneriu. Sporto centro nuotr.

Klaipėdoje vyko Lietuvos sunkiosios atletikos moterų ir vyrų čempionatas. Šį kartą Gargždų SC moterų komanda, po trijų metų pertraukos, iškovojo tik antrą vietą.

Tris metus iš eilės gargždiškės laikiusios čempionių titulą, šiais metais nusileido Klaipėdos miesto moterų komandai, trečiosios liko telšiškės. Verta paminėti, kad Klaipėdos komandą ruošia trenerių brigada, ten yra ir sporto bazė, o gargždiškes rengia vienas sunkiosios atletikos treneris Edvardas Šauklys.

Asmeniškai šauniai, ryžtingai kovojo visos merginos, tik sportinis jaudulys trukdė įgyvendinti planuotus siekius.

Svorio kategorijoje iki 45 kg puikiai pasirodė (1 kg nusileidusi 3 vietos laimėtojai) dešimtmetė Estela Tamošauskaitė. Ši mergaitė, sverianti 31 kg, techniškai išrovė 20 kg sveriančią štangą ir išstūmė 23 kg. Reikia paminėti, kad ji yra triskart salės futbolo ir triskart lauko futbolo Lietuvos čempionė, o karatė sporto šakoje yra mėlyno diržo savininkė.

Svorio kategorijoje iki 49 kg penktą vietą iškovojo Henrieta Olšauskaitė. Svorio kategorijoje iki 55 kg Agneta Duotaitė užėmė ketvirtąją vietą. Svorio kategorijoje iki 59 kg antrą vietą pelnė auganti perspektyvi sportininkė trylikametė Akvilė Giaštautaitė, ji išrovė 49 kg sveriančią štangą, išstūmė 57 kg, tai – nuostabus mergaitės asmeninis rezultatas. Šioje svorio kategorijoje taškus dar pelnė Kristina Basova.

Svorio kategorijoje iki 64 kg dalyvavo net trys Gargždų komandos dalyvės. Nugalėjo Diana Mačiūtė, pirmą kartą tapusi Lietuvos sunkiosios atletikos čempione.

Ketvirtą vietą užėmė Rūta Vaicekauskaitė, o penktą – trijų vaikučių mama Inga Sadauskienė, tai – pavyzdys visoms Lietuvos moterims ir, žinoma, savo vaikams. Svorio kategorijoje iki 71 kg dalyvavo dvi komandos narės. Lijana Jakaitė pasiekė savo asmeninius rekordus, išrovusi 85 kg, stūmimo veiksme – 107 kg sveriančią štangą ir užėmė antrą vietą, o Kornelija Jankantaitė iškovojo septintą vietą. Svorio kategorijoje iki 81 kg, vos netapusi čempione, antrą vietą pelnė Rima Lisinskaitė. Na, o paskutinė Gargždų komandos narė – rekordininkė, svorio kategorijoje iki 87 kg iškovojo pirmąją vietą ir aštuntą kartą tapo Lietuvos sunkiosios atletikos čempione.

Vyrų grupėje Gargždams atstovavo vienas dalyvis, tai – Karolis Stonkus. Jis svorio kategorijoje iki 109 kg iškovojo aukštą trečią vietą, o jaunimo grupėje iki 20 m. tapo čempionu, jo sąskaitoje – 2 medaliai.