Savaitgalį Gargždų krepšininkai šventė dvi pergales

Asociatyvi A. Jonkaus nuotr. Asociatyvi A. Jonkaus nuotr.

Penktadienio vakarą užtikrintą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTTO-NKL) ir Baltarusijos turnyre iškovojo „Gargždų“ ekipa. Alberto Vilimo auklėtiniai namų aikštėje 84:60 (15:21, 24:11, 29:12, 16:16) sutriuškino Minsko „Tsmoki-2“ ekipą.

Šeimininkai nuo svečių iš Baltarusijos atitrūko trečiajame kėlinyje, kai laimėjo atkarpą 15:0 ir susikrovė 19 taškų pranašumą (61:42). Ketvirtajame kėlinyje „Tsmoki-2“ ekipai spurto surengti nepavyko ir šeimininkai šventė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų gretose geriausias buvo Ernestas Bružas, kuris per 21 aikštelėje praleistą minutę pelnė 16 taškų (2/3 dvit., 4/9 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kamuolius perėmė ir triskart suklydo.

„Gargždai“: Ernestas Bružas 16, Titas Lengvinas, Laurynas Lučinskas ir Mantas Ruikis po 11, Tadas Poška, Arijus Adomauskas, Deividas Anužis ir Laurynas Mikalauskas (6 atk. kam.) po 7.

„Tsmoki-2“: Uladzimiras Krysevičius 17, Uladzislau Blizniukas 12, Aliaksejus Navoičykas 11, Daniilas Barysevičius 9.

Šeštadienį vykusiose NKL varžybose po ilgosios pertraukos subyrėjęs Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (12-4) turėjo pripažinti „Gargždų“ (7-9) pranašumą 79:81 (18:18, 21:20, 11:27, 29:16).

Antrąją mačo pusę solidžiau pradėjo gargždiškiai. Jie spurtavo 7:0 ir įgijo 6 taškų pranašumą (45:39), o kėlinio pabaigoje dar surengė atkarpą 9:0 ir pabėgo 65:50.

Nors skirtumas švieslentėje rodė dviženklį „Neptūnas-Akvaservis“ deficitą, tačiau klaipėdiečiai nebuvo linkę pasiduoti.

Likus žaisti minutei iki rungtynių pabaigos Deividas Rasys perskrodė varžovą gynybą ir dėjimu užbaigė savąją ataką (72:80). Ir toliau per visą aikštę dusinę savo varžovus „Neptūnas-Akvaservis“ likus žaisti 8 sekundėms sugebėjo priartėti iki dviejų taškų.

Paskutinę ataką rengė „Gargždai“, o Klaipėdos komandai nepavyko prasižengti ir rungtynių laikas baigėsi.

Šiose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komandai negalėjo padėti Klaidas Metrikis, kurį kankino atsinaujinę riešo skausmai.

„Neptūnas-Akvaservis“: Deividas Rasys 19, Vytautas Šarakauskas 18, Matas Vaitkus 12, Adomas Sidarevičius 9 (8 rez. perd.).

„Gargždai“: Laurynas Mikalauskas 28 (8 atk. kam), Mantas Ruikis 20 (11 atk. kam.), Deividas Anužis 10 (10 rez. perd.).