Jaunieji buriuotojai savaitgalį leido aktyviai

(2 balsai)
Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ nuotr. Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ nuotr.

Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokykla „Žiemys“ praėjusį savaitgalį, birželio 10–12 d., Drevernoje surengė „BMW“ jaunimo buriavimo taurės varžybas. „BMW“ oficialios atstovės „Krasta Auto Klaipėda“ direktorius Algimantas Stanislauskas įsteigė pagrindinį prizą – savaitgalio pasivažinėjimą „BMW“ automobiliu.

Trenerių tarybos sprendimu šis prizas atiteko „Laser 4,7“ jachtų klasės nugalėtojai Paulinai Pekūnaitei (Klaipėda, treneris A.Patašius). Antrą vietą šioje klasėje iškovojo Dovydas Nikitinas (Klaipėda) ir trečia vieta atiteko Neringos buriavimo mokyklos auklėtiniui V.Šramkov.

Kitas vertingas prizas, įsteigtas „BMW“ atstovo – „Mini Cooper“ dviratis, kuris atiteko „Optimist U15“ klasės jachtų nugalėtojui Rimvydui Mažunavičiui (Šiauliai). Antrą vietą šioje klasėje iškovojo Kajus Kartanovičius (Neringa), o trečią – Nojus Bestauskas (Klaipėdos r., treneris M.Nagdasovas).

Itin sudėtingos oro sąlygos buvo šeštadienį. Pučiant stipriam vėjui, gūsiais iki 14 m/s, pliaupiant smarkiam lietui, 3 plaukimus atlaikė ne visi. Kam nuo vėjo lūžo inventorius, kam pristigo fizinių jėgų. Išsilaikė tik stipriausi. O jau sekmadienį, sumažėjus vėjui, dalyviai galėjo pasitaisyti savo rezultatus.

„Optimist U11“ jachtų klasės nugalėtoju tapo Vykintas Mizgiris (Neringa), antra vieta atiteko Gustui Pipirui (Neringa). Trečią vietą laimėjo „Žiemio“ auklėtinis Jonas Macevičius (Klaipėdos r., treneris M.Nagdasovas).

„BMW“ jaunimo taurės varžybose taip pat dalyvavo ir olimpinė jachtų klasė „Laser Standard“. Pirmą vietą iškovojo Robertas Urbonavičius (Klaipėda, treneris A.Patašius), antrą – K.Pupkus (Neringa) ir trečią – Neilas Straukas (Klaipėdos r., treneris A.Patašius).

Pirmą kartą į Dreverną atvyko dalyviai iš Vilniaus ir Elektrėnų, kurie atsivežė jachtas „RS FEVA“. Šios jachtos iš kitų išsiskyrė savo spalvotomis burėmis ir jachtos valdymu poroje bei greičiu. „RS Feva“ jachtų klasėje lyderiais tapo P. Vinkevičius su R.Lileikiu (Vilniaus jachtklubas). Antrą vietą iškovojo M.Petrauskas su K.Oškučiu (Trakų buriavimo klubas), o trečia vieta atiteko T.Dambrauskui su J.Dūdėnui (Elektrėnai). Visi dalyviai, buriuojantys „RS Feva“ jachtomis, yra treniruojami Dariaus Gerasimavičiaus.

Taip pat „BMW“ taure apdovanotos dvi geriausiai buriavusios mergaitės: „Optimist U11“ klasėje – R.Mažunavičiūtė (Šiauliai) ir „Optmist U15“ klasėje – D.Norvaišaitė (Plungė). Specialiu prizu – žaisliniu ruoniuku – apdovanotas jauniausias varžybų dalyvis Pijus Urubutis (Klaipėda).

Visi prizininkai apdovanoti „BMW“ taurėmis ir jau birželio 17 d. susitiks Kaune vyksiančiame Lietuvos jaunių buriavimo čempionate.