Mano GargždaiPolicijos pareigūnai nuginklavo įtariamuosius nusikaltimais

Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Klaipėdos AVPK nuotr. Klaipėdos AVPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba (VPK KPONTV) atlieka aktyvius kompleksinius kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo veiksmus užkardydama, atskleisdama bei tirdama neteisėtą šaunamųjų ginklų, šaudmenų bei sprogstamųjų medžiagų apyvartą.

 

Per antrąjį 2016 metų pusmetį policijos tyrėjai ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai baigė penkis ikiteisminius tyrimus, kurių metu baudžiamojon atsakomybėn patraukti keturi asmenys.

2016 m. rugsėjo mėn. į teismą perduota baudžiamoji byla dėl pistoleto ir kitų daiktų pagrobimo. Kaltinimai pareikšti tris kartus už smurtinius nusikaltimus teistam ir į probuojamų asmenų duomenų registrą įrašytam asmeniui. Teismo sprendimu jis suimtas. Taip pat įtariama, kad jis įvykdė ir kitus nusikaltimus.

2016 m. rugsėjo mėn. baigti du ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto šaudmenų laikymo. 92 įvairaus kalibro šoviniai buvo aptikti mirusio klaipėdiečio bute, o 86 metų amžiaus Plungėje gyvenantis medžiotojas neturėjo leidimo laikyti 40 įvairaus kalibro šovinių.

2016 m. lapkričio mėn. į teismą perduotos dvi baudžiamosios bylos, kuriose kaltinimai dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis dideliais kiekiais pareikšti Palangoje ir Klaipėdos rajone gyvenantiems asmenims. Pas juos aptikti neteisėtai laikyti revolveriai ir dideli įvairaus kalibro šovinių kiekiai.

Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Už neteisėtą disponavimą ne mažiau kaip 3 šaunamaisiais ginklais, didelės sprogstamosios galios arba dideliais šaudmenų kiekiais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis baudžiama laisvės atėmimu nuo 4 iki 8 metų.

Už šaunamųjų ginklų, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų pagrobimą baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki 10 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 329 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,