Mano GargždaiA. Boso kurtą J. Basanavičiaus skulptūros eskizą padovanojo Signatarų namams

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Skulptorius Algirdas Bosas. Skulptorius Algirdas Bosas.

2015 metais Vyriausybei duotą pažadą padovanoti Vilniui paminklą Jonui Basanavičiui koncernas „MG Baltic“ išpildė kiek kitaip nei tikėjosi – šiandien pagal 1926 m. skulptoriaus Rapolo Jakimavičiaus eskizinį modelį sukurta Nepriklausomybės patriarcho 51 centimetro bronzos skulptūra buvo neatlygintinai perduota sostinėje veikiantiems Signatarų namams. Sėdinčio J. Basanavičiaus skulptūrai surasta vieta šalia patriarcho darbo stalo jam skirtame muziejaus kambaryje. 

 

Signataro skulptūrą pagal jį pažinojusio R. Jakimavičiaus eskizus 2016 m. sukūrė skulptorius Algirdas Bosas.

A. Bosas jau buvo sukūręs ir natūralaus dydžio modelį iš molio, tačiau Vilniaus savivaldybei atsisakius „MG Baltic“ dovanos ir paskelbus naują konkursą J.Basanavičiaus paminklui, jis buvo sunaikintas.

„Kartais svajonės sudūžta, tačiau šiuo atveju mūsų svajonė tiesiog gerokai sumažėjo. Kita vertus, šio kūrinio simbolika ir meninė vertė dėl to nė kiek nenukentėjo, o jos buvimas Signatarų namuose suteikia naujų prasmių. Tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau Vilnius vis dėlto praturtės ir garbingoje vietoje stovinčiu J.Basanavičiaus paminklu“, – skulptūros įteikimo ceremonijoje sakė koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus.

„Džiaugiuosi, kad verslas supranta būtinybę kalbėti apie savo tautos istoriją,“ – kalbėjo Nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė,“ – Viliuosi, kad tautos ir valstybės išlikimas globaliame pasaulyje taps vis svarbesnis ir suprantamesnis visiems.“

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Dabar svetainėje 210 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,