Mano GargždaiVelykų idėjos: vienas receptas – keturi skirtingi kepiniai

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Asociatyvi Pixabay nuotr. Asociatyvi Pixabay nuotr.

Internete gausu informacijos apie Velykas, jų papročius ir tradicijas Lietuvoje. Turbūt kiekvienas iš mūsų galėtų įvardinti bent po keletą, be kurių neįsivaizduojamos Velykos. Tačiau šiemet kviečiame Velykų proga išbandyti tai, ko dar galbūt nebandėte niekada. Išnaudokite interneto platybių siūlomas idėjas ir paruoškite šv. Velykoms dar neragautų kepinių. Tai ne tik originalu, bet ir nesudėtinga paruošti.

 

Jums reikės:

225 g miltų; 150 g sviesto; 1 kiaušinio; 70 g cukraus.

Kambario temperatūros sviestą išsukite su cukrumi. Įmuškite kiaušinį, sudėkite miltus ir gerai išminkyti tešlą. Ji turi gautis pakankamai minkšta ir trapi. Apie 30 minučių tešlą pašaldykite.

 

Velykinės avytės

Išėmę formuokite skirtingų dydžių rutuliukus. Du sausainėlius padarykite su trikampėliais (kojos), o vieną – ovalo formos (veidas). Kepkite kepimo popieriumi ištiestoje skardoje iki 15 min., iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Tešlą skardoje sudėkite taip, kad gautųsi avytės forma, sausainių dalys liestųsi viena su kita. Iškepus, avytės kūną apibarstykite cukraus pudra.

 

Šokoladiniai kiškučiai sausainyje

Išėmę iškočiokite ir išpjaukite apvalius, vienodo dydžio rutuliukus. Kas antrame jų įspauskite kiškio formelę. Sausainiai turėtų būti 0,5 cm storio. Kepkite kepimo popieriumi ištiestoje skardoje 7–12 min iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Iškeptus pilnus sausainius patepkite šokoladiniu kremu ir ant viršaus dėkite sausainį su zuikio forma.

 

Sausainiai-margučiai

Išimkite tešlą, iškočiojus formuokite margučius ar kitų formų sausainius. Kepkite kepimo popieriumi ištiestoje skardoje 7–12 min iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Iškeptus sausainius aptepkite glajumi, kurį padarysite iš iki putų išplakto kiaušinio baltymo, pusės šaukšto citrinų sulčių ir maždaug 80 g cukraus pudros  viską reikia gerai perplakti ir pridėti norimos spalvos konditerinių dažų. Dekoravimui galite naudoti ir pabarstukus, šokoladinį kremą.

 

Kiškiai ant pagaliuko

Išimkite tešlą, iškočiojus formuokite margučius ar kitų formų sausainius, įsmeikite pagaliukus į sausainį. Kepkite kepimo popieriumi ištiestoje skardoje 7–12 min iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Iškeptus sausainius aptepkite glajumi. Tirštą glajų pasidarysite iš iki putų išplakto kiaušinio baltymo, pusės šaukšto citrinų sulčių ir maždaug 80 g cukraus pudros - viską reikia gerai perplakti ir pridėti norimos spalvos konditerinių dažų.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 106 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,