Mano GargždaiKlaipėdos regionas kviečiamas bendradarbiauti

Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr. Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Gegužės 28–30 d. Klaipėdos regiono delegacija kartu su LR Ūkio ministerijos turizmo politikos skyriaus vedėju dr. Renaldu Čiužu atstovavo Klaipėdos regionui Šcezine, Lenkijoje vykusiame 15-ajame Pietų Baltijos parlamentiniame forume, kurio pagrindinė šių metų diskusijų tema – Europos kultūros kelių plėtra ir įgyvendinimas Pietų Baltijos regione. Forume taip pat buvo paliesti ir jaunimo verslumo skatinimo klausimai.

 

„Klaipėdos regionas – ne tik vienas patraukliausių ir didelį turistinį potencialą turinčių Lietuvos regionų, bet ir glaudaus savivaldybių bendradarbiavimo pavyzdys. Per pastaruosius kelerius metus turizmo srityje pasiekėme neblogų rezultatų, tačiau nuolat ieškome naujų galimybių ir bendrų sprendimo būdų kaip išnaudoti turimą potencialą bei esamus resursus. Ypač daug dėmesio skiriama turizmo sezoniškumo mažinimui. Pasaulinės turizmo plėtros tendencijos parodo, kad teminiai turizmo maršrutai ir kultūros keliai, jungiantys kelis regionus ar valstybes, gali būti viena iš galimybių. Klaipėdos regionas turi daug neišnaudotų galimybių plėtoti Europos ir nacionalinius kultūros kelius“, – po forumo diskusijų kalbėjo Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas.

Pietų Baltijos parlamentinis forumas – tai regionų politinė platforma, veikianti Pietų Baltijos jūros regione nuo 2004 m. Kiekvienais metais yra suformuojama aktuali probleminė regionų tema ir regionų vardu parengiama rezoliucija skirta ES institucijoms. Klaipėdos apskritis 2006 metais buvo pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Lenkijos Vakarų Pomeranijos regionu, tačiau šiame politiniame forume nėra dalyvavusi.

„Džiugu, kad Klaipėdos regiono svarba ir vaidmuo Pietų Baltijos jūros regione buvo pastebėti ir įvertinti tarptautiniu lygmeniu. Klaipėdos regionas ir Lietuva šiame forume buvo pristatyti pirmą kartą, tad turėjome puikią progą pristatyti Lietuvą, Klaipėdos regioną ir jo turizmo potencialą, įgyvendinamus ir planuojamus regioninius projektus“, – kalbėjo asociacijos vykdančioji direktorė Klaudija Kionies.

Kultūrinio turizmo plėtra ir populiarinimas – viena iš strateginių Lietuvos turizmo politikos krypčių. Forumo metu kalbėjęs dr. R. Čiužas akcentavo, kad Lietuva nemažą dėmesį skiria kultūros kelių plėtrai ir viešinimui. Šis siekis įtvirtintas ir nacionalinėje turizmo plėtros programoje 2014–2020 m. Šiuo metu Lietuvoje plėtojami 4 Europos kultūros keliai: žydų kultūros paveldo, istorinių mineralinių vandenų miestų, Šv. Jokūbo kelio ir Popiežiaus Jono Pauliaus II piligriminio kelio plėtojimo ir populiarinimo.

Klaipėdos regiono delegacijos dalyvavimo forume rezultatas – siūlymas tęsti pradėtą bendradarbiavimą ir gautas oficialus kvietimas prisijungti prie Pietų Baltijos parlamentinio forumo tikrųjų narių.

Palikite komentarą

Portalo draugai

 

    Radijogama  muziejus     logo-sc    logobanga150  

Reklamos

Dabar svetainėje 139 svečiai (-ių) ir narių nėra

Visos teisės saugomos 2020 m. VŠĮ "Mano Gargždai", Žemaitės g. 6, 96121 Gargždai, ĮK 302987419,